ВО "Свобода"

ENG

3 серпня
Для газети "Експрес" прийшов таки час збирати каміння
Для газети "Експрес" прийшов таки час збирати каміння

Голова Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина", член Політради ВО "Свобода" Ірина СЕХ виграла суд проти газети "Експрес" у справі про наклеп. Суд зобов'язав видання спростувати неправдиву інформацію, опубліковану ще 2014 року, коли Ірина Сех очолювала Львівську облдержадміністрацію.

"Отримала рішення Яворівського районного суду Львівщини у справі за моїм позовом проти газети "Експрес". Упродовж чотирьох років тривала судова тяганина. Редакція робила все можливе, щоб затягнути справу: подавала апеляцію, що справу мають слухати не у Франківському районному суді Львова, а в Яворівському, за місцем реєстрації підприємства, їхні представники не з'являлися на засідання, навіть перереєстровували підприємство, щоби змінити юридичну адресу. Суд зобов'язав видання спростувати наклепницьку інформацію", ‒ зазначає Ірина Сех.

Нагадаємо, після Майдану, навесні 2014 року, проти "Свободи" була запущена потужна дифамаційна кампанія у ЗМІ, спрямована на те, щоб очорнити націоналістичну політичну силу та не допустити "невигідних політиків" до наступного скликання парламенту. Першу скрипку в цьому процесі відігравала західноукраїнська газета "Експрес", яка у своїй діяльності не переймалася жодними моральними пересторогами. У так званих статтях екпресівці довгі місяці послідовно оббріхували провідних свободівців: Олега Тягнибока, Ігоря Кривецького та багатьох інших. Це в той час, коли чимало націоналістів ‒ представників "Свободи" ‒ загинули чи були поранені на Майдані, ще частина свободівців воювала в добровольчих структурах на війні. Значна кількість статей "Експресу" проти "Свободи" написана за допомогою відомих прийомів професійних брехунів та маніпуляторів ‒ натяками, недомовками на кшталт ‒ "кажуть", "подейкують" тощо. Це було зроблено для того, щоб на видання не можна було подати до суду.

Але час ‒ найліпший суддя, який усе розставляє на свої місця. Попри кампанію оббріхування, в яку були вкладені шалені кошти, націоналістична "Свобода" вижила та зміцніла. А для газети "Експрес" настав час збирати каміння ‒ відповідати за брехню. І зокрема в серпні 2014 року було відкрито провадження за двома позовами Ірини Сех проти газети "Експрес". У цих позовах Ірина Сех просила суд зобов'язати видання спростувати наклепницьку інформацію щодо неї. Зокрема вимагала спростування брехливої інформації під назвою "Прогульниця Сех і дві її зарплати", де стверджувалося, начебто Ірина Сех отримувала зарплати на двох посадах. В іншому позові Ірина Сех оскаржила наклепницьку інформацію, викладену в матеріалі під назвою "Губернаторка Сех знову говорить неправду". У цій статті писака-брехун стверджував, що Ірини Сех нібито не було на частині пленарних засідань Верховної Ради. Хоча це неправда. За письмовою реєстрацією в парламенті це дуже легко перевірити.

До яких тільки хитрощів та маніпуляцій не вдавалася газета "Експрес", аби не відповідати за брехню, але прийшов час і поставити крапку в цих газетярських "бігах". Ірина Сех виграла суд. Це коштувало свободівці чотири довгих роки боротьби за правду. Зрештою, минуло стільки часу, що ця правда вже багатьом стала нецікава. Можемо прогнозувати, що навряд чи про виграний Іриною суд напишуть якісь видання.

Тут доречно нагадати, що й лідер "Свободи" Олег Тягнибок свого часу також виграв суд в газети "Експрес", яку зобов'язали спростувати брехню. Стисло перебіг подій. Після зливи брехні, яку було вилито на Всеукраїнське об'єднання "Свобода" після проходження в парламент 2012 року, 8 листопада 2013-го очільник "Свободи" Олег Тягнибок звертається до Франківського районного суду Львова з позовною заявою щодо статті в газеті "Експрес" під назвою "Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом".

Франківський районний суд Львова задовольняє позов голови ВО "Свобода" Олега Тягнибока до ТзОВ.

"Експрес мультимедіа груп" про захист честі, гідності та ділової репутації. У цій справі Франківський відділ Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції навіть відкриває провадження про примусове виконання рішення суду, оскільки газета не має ні найменшого бажання публікувати спростування, начхавши на закон. Опісля видання оскаржує рішення в апеляційних судах…

Лише 24 грудня 2014 року в судовій тяганині поставлено крапку. Львівський апеляційний суд відхиляє апеляцію ТзОВ "Експрес медіа груп" про скасування рішення суду першої інстанції, яким газету "Експрес" зобов'язано спростувати неправдиві відомості про лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока. Таким чином, суд визнає, що газета "Експрес" "поширювала недостовірну інформацію про лідера об'єднання Олега Тягнибока", а попросту кажучи ‒ оббріхувала, позичивши в Сірка очі…

Ще один суд у газети "Експрес" виграв свободівець Ігор Кривецький. Остаточне рішення у справі було ухвалене лише 30 листопада 2016 р., через три роки після того, як вийшла стаття "Експресу" "Гроші Тягнибока-3. Хазяїн партії "Свобода"". За наслідком судового розгляду суд зобов'язав газету "Експрес" спростувати низку висловлювань щодо Ігоря Кривецького, зокрема щодо його буцімто кримінального минулого, вигаданого "Експресом" спільного бізнесу Кривецького з комуністами та "донецькими кримінальними кланами". Інший суд з газетою "Експрес" триває понині з листопада 2014 року. Мова про статтю "Гроші ‒ це влада. Влада ‒ це гроші", яка була опублікована у газеті "Експрес" у листопаді 2014 року, в якій, саме перед парламентськими виборами, кримінальний авторитет Володимир Дідух дав розгорнуте "інтерв'ю", де розказав про свої буцімто тісні відносини з "Свободою".

Часопис ВО "Свобода"