ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Михайло Нискогуз: Львівська обласна рада повинна засудити застосування сили до учасників блокади
Михайло Нискогуз: Львівська обласна рада повинна засудити застосування сили до учасників блокади

У зверненні Львівської обласної ради до вищого керівництва держави щодо розгону учасників торгової блокади редактори не врахували низку моментів. Про це 16 березня 2017 року під час позачергової сесії Львівської обласної ради повідомив депутат від фракції ВО "Свобода" Михайло Нискогуз.

Зокрема, за його словами, у тексті звернення не вказано чиїми силами здійснювали розгін блокади, а також мінімально сказано про наслідки. "На Донбасі силами СБУ та спец підрозділу "КОРД" здійснено розгін блокади торгівлі з ОРДЛО. Йдеться про близько 50 затриманих, багатьох людей побито. За свідченнями очевидців, особливо жорстоко били учасників війни. Ми вважаємо такі дії неприпустимими", - зазначив свободівець.

"Нічого не написано у зверненні й про причини блокади, а саме про роль олігархів. Наведу приклад як пропонували депутати від фракції ВО "Свобода" другий абзац: "Розгін редуту біля села Кривий Торець на Донеччині означає, що влада поставила інтереси олігархів, які торгують з окупованими територіями понад інтереси України. Влада не збиралася припиняти фактичне фінансування окупаційного режиму, і, водночас, легалізує самопроголошені республіки ЛНР і ДНР, здійснюючи з ними економічну співпрацю".

У тексті нічого не сказано про повернення до методів Януковича-Захарченка. Такими діями влада три роки тому намагалася розігнати мирних активістів на Майдані у центрі Києва, і ми пам'ятаємо у що це переросло.

Львівська обласна рада повинна також обов'язково засудити силові дії проти наших активістів, волонтерів, учасників та ветеранів війни.

У тексті припідноситься роль РНБО чи є просто окозамилювання, адже у державі так і не ухвалено воєнний стан. Тому, ми маємо інше бачення другого абзацу: "Рішенням РНБО, яким влада намагається відволікти увагу від наслідків силового розгону, мало бути ухвалене ще у 2014 році низкою законопроектів, які, нагадаю, ще "Свобода" реєструвала: про припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями, а також з Російською Федерацією.

Оскільки потрібно ухвалити ряд законопроектів, які уже протягом кількох років лежать в парламенті і так і не виносяться на слухання, у тому числі й про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями, ми пропонуємо наступне засідання сесії Львівської обласної ради провести виїзне, під стінами парламенту в Києві", - зазначив Михайло Нискогуз.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"