ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Ольга Шайдулліна: Ми категорично проти Трудового кодексу, який обмежує права українців
Ольга Шайдулліна: Ми категорично проти Трудового кодексу, який обмежує права українців

16 березня 2017 року на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО "Свобода" Ольга Шайдулліна виголосила заяву фракції щодо неприпустимості ухвалення запропонованого проекту Трудового кодексу. Як йдеться в заяві, цей документ суттєво звужує трудові права українців та гарантії діяльності профспілок.

"Ми виступаємо категорично проти проекту Трудового кодексу, написаного під диктовку олігархів, бо переконані, що це антиукраїнський, антисоціальний законопроект.

Ось лише деякі негативи цього документу:

1. Фактично скасовується 40-годинний робочий тиждень (стаття 153 проекту ТК). Завдяки запровадженню "ненормованого робочого часу" роботодавці матимуть право примушувати працівників працювати понад 40 годин на тиждень.

2. Суттєво обмежуються права профспілок як представників та захисників прав працюючих українців (стаття 112 проекту ТК). Якщо Трудовий кодекс буде ухвалено, ніхто вже законним чином не зможе зупинити бездумного скорочення робочих місць та розкручування маховика безробіття.

3. Роботодавцям надається право вести відеоспостереження за працівниками, здійснювати прослуховування робочих місць, контролювати працівників за допомогою інших технічних засобів (стаття 29 проекту ТК).

4. У проекті Трудового кодексу передбачено цілу низку норм (зокрема, статті 92, 355 проекту ТК), що передбачають матеріальну відповідальність і навіть звільнення за розголошення комерційної таємниці роботодавця. Водночас визначення комерційної таємниці (стаття 505 проекту ЦК) є абсолютно розмитим.

Тому не дивно, що абсолютна більшість експертів, профспілок і зібрань трудових колективів сходяться на думці, що проект Трудового кодексу значно менше соціально справедливий, ніж чинний Кодекс законів про працю України (КЗпП).

Ми пропонуємо альтернативу.

Найперше ‒ це перерозподіл податкового тягаря з малого та середнього бізнесу на олігархів та їхні бізнес-імперії. Запровадити прогресивну систему оподаткування за принципом "малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки".

Друге ‒ це зменшення кількості регуляторних вимог та перевірок для малого і середнього бізнесу. Але аж ніяк не для великих корпорацій, що мають надприбутки та є великими роботодавцями ‒ саме в їхніх інтересах владна більшість проштовхує цей антинародний проект Трудового кодексу на друге читання", ‒ йдеться в заяві.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"