ВО "Свобода"

ENG

17 травня 2017
Мирослава Калинич: Влада Львівщини не дбає про політв'язнів та репресованих
Мирослава Калинич: Влада Львівщини не дбає про політв'язнів та репресованих

Не знаю, чим політв'язні та репресовані заслужили таке ставлення до себе, але очевидно, що для цієї влади основним є подбати про себе, а не про незахищені категорії громадян. Таку думку 17 травня 2017 року на радіо "Карпатський гомін" висловила голова Турківської районної організації ВО "Свобода", депутат районної ради, волонтер, репресована Мирослава Калинич.

Свободівка зазначила, що у 2011 році вперше за всю історію Львівської обласної ради з ініціятиви голови облради Олега Панькевича були передбачені кошти на надання одноразової адресної допомоги політв'язням та репресованим (відповідно до статті 3 ЗУ "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні").

"У 2016 році фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді виступила з ініціативою збільшення такої допомоги до 1000 гривень за рахунок коштів обласного бюджету. На жаль, влада спромоглася надати лише 500 гривень цій категорії громадян. Хоча в той же час Львівська обласна рада знайшла безпрецедентні кошти у розмірі 18 мільйонів гривень на преміювання чиновників Львівської обласної державної адміністрації. За підсумками 2016 року, в той час як репресовані отримували мізерні 500 гривень, посадові особи облдержадміністрації отримували від 25 тисяч до 50 тисяч гривень премії за квартал. І ось цього 2017 року влада знову передбачає мізерні 840 гривень на допомогу репресованим та політв'язням, хоча про себе не забуває: на перше півріччя 2017 року на премії чиновникам облдержадміністрації передбачено 7, 2 мільйона гривень, а чиновникам облради ‒ 1, 8 мільйона гривень", ‒ зазначила Мирослава Калинич.

Також свободівка розповіла про ще один факт неприйнятного ставлення влади до репресованих. "У 2016 році з ініціятиви фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді було спрямовано 400 тисяч гривень на закупівлю житла для багаторічного політв'язня, репресованої, зв'язкової Романа Шухевича Ольги Ільків. Московська влада виселила пані Ольгу з власної квартири і заселила після років репресій у тісний гуртожиток, де вона перебуває і зараз. Як і тисячі репресованих, пані Оля заслужила гідне ставлення до себе. На жаль, через бездіяльність керівників облдержадміністрації, обласної ради та міської ради міста Львова у 2016 році кошти так і не були використані на придбання житла. Свободівці тільки цьогоріч домоглися повторного надання коштів у сумі 400 тисяч гривень з обласного б'юджету на закупівлю квартири", ‒ зауважила Мирослава Калинич.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"