ВО "Свобода"

ENG

26 травня 2017
Мирон Пацай: Закриття шкіл та звільнення вчителів призведе до знищення села
Мирон Пацай: Закриття шкіл та звільнення вчителів призведе до знищення села

Влада використовує совдепівський метод знищення сіл, який втілиться у новій освітній реформі. Про це 26 травня 2017 року повідомив депутат Старосамбірської районної ради від ВО "Свобода" Мирон Пацай.

"Останнім часом міністерство освіти активно взялося за реорганізацію освіти шляхом визначення опорних шкіл та філій. Таким чином представникам Міносвіти замість принципу "школи в кожному селі" пропонують кілька опорних шкіл у районі з філіями. Останні виконуватимуть функції загальних навчальних закладів І ступеня. Тобто учні 1‒4 класів навчатимуться у філіях, а учні 5‒9 класів ‒ в опорній школі. Хоча за потреби філія опорної школи може функціонувати і як загальний навчальний заклад І‒ІІ ступенів, відповідно до рішення засновника. У такому випадку фінансування буде покладатись на місцеве самоврядування. Таким чином у Старосамбірському районі залишиться декілька опорних шкіл: Стрілківська, Старосамбірська, Хирівська, Добромильська, Міженецька, Новоміська та, ймовірно, Нижанковицька, а усі инші школи реорганізують у філії, тобто в початкові. Тож відбудеться закриття "дев'ятирічок", а мінімальна кількість дітей в опорній школі складатиме 350 чоловік. Наслідком таких дій горе-реформаторів стане закриття шкіл та звільнення вчителів", ‒ зазначив свободівець.

Мирон Пацай наголосив, що враховуючи середню пропорцію опорних шкіл до філій, а це 1 до 3, а також кількість опорних шкіл, то на звільнення мають очікувати близько 30 % освітян.

За його словами, влада використовує совдепівський добровільно-примусовий метод знищення сіл, який втілиться в реформі освіти.

"Проблемою стане й доведення дітей до віддалених шкіл. Адже у чинній програмі "Шкільний автобус" не прописано скільки саме автобусів потрібно для забезпечення ефективного перевезення учнів, уже не кажучи про якість доріг", ‒ зауважив Мирон Пацай.

"Вірю, що освітяни та представники громадськости, завдяки своїй небайдужости до всього українського та активности, припинять "наступ" влади на їхні культурні права", ‒ зазначив свободівець.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"