ВО "Свобода"

ENG

31 травня 2017
Олег Панькевич: Хворі на легеневу гіпертензію можуть залишитися без життєво необхідних ліків
Олег Панькевич: Хворі на легеневу гіпертензію можуть залишитися без життєво необхідних ліків

Голова фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді Олег Панькевич вимагає від влади подбати про безкоштовне забезпечення медикаментами хворих на легеневу гіпертензію на Львівщині. Про це йдеться в депутатському запиті свободівців Олега Панькевича та Михайла Нискогуза до голови Львівської облдержадміністрації, який було підтримано на сесії облради 30 травня 2017 року.

Як зазначає Олег Панькевич, на Львівщині є 40 осіб із діагнозом легенева гіпертензія, які можуть залишитися без життєво необхідних препаратів.

"За інформацією ГО "Асоціація Рідкісного Захворювання України-Легенева Гіпертензія" з 1 липня 2017 р. набуває чинності оновлений Національний перелік основних лікарських засобів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України. Заклади охорони здоров'я не зможуть проводити відкриті торги із закупівлі лікарських засобів, які не включені у Національний перелік. Лише після покриття закладом охорони здоров'я 100% потреби в основних лікарських засобах, вони матимуть право закупляти будь-які лікарські засоби поза Національним переліком.

У Національний перелік основних лікарських засобів не включені життєво необхідні лікарські засоби від легеневої артеріальної гіпертензії (ЛАГ) ‒ "Силденафіл", "Ілопрост".

У Львівській області у Реєстрі хворих на легеневу артеріальну гіпертензію налічується 40 осіб.

Представники громадської організації звертають увагу на те, що із серпня 2017 р. 40 хворих на легеневу артеріальну гіпертензію у Львівській області можуть залишитися без ліків, оскільки додатково виділені кошти Львівською обласною радою у розмірі 1 млн. грн. та ліки за централізованими закупівлями медикаментів для громадян, які страждають на ЛАГ, на 2016 р. у сумі 1034550, 23 грн. покривають потребу на червень-липень 2017 р. Потреба в коштах на серпень-грудень 2017 р. становить 6578333, 36 грн.

Необхідним є включення Експертним комітетом з відбору та використання основних лікарських засобів у Національний перелік основних лікарських засобів життєво необхідних лікарських засобів для людей із рідкісним захворюванням ЛАГ "Силденафіл", "Ілопрост".

Враховуючи вищевикладене, просимо звернутися в Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів з проханням невідкладного включення у Національний перелік основних лікарських засобів життєво необхідних лікарських засобів для лікування легеневої артеріальної гіпертензії", - йдеться в документі.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"