ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Михайло Нискогуз: Необхідно повернути графу "національність" в українські реєстраційні документи
Михайло Нискогуз: Необхідно повернути графу "національність" в українські реєстраційні документи

8 вересня 2017 року депутат Львівської обласної ради від фракції ВО "Свобода" Михайло Нискогуз зареєстрував проект рішення про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо повернення графи "національність" у державних реєстраційних документах.

Зокрема, у зверненні зазначено: "Національна ідентичність ‒ ознака вільного, демократичного, цивілізованого суспільства. На противагу тоталітарній системі, яка прагне перетворити своїх громадян у зденаціоналізовану масу без роду-племені, слухняних гвинтиків cвого режиму, українці повинні обов'язково вирішити питання національної ідентичності.

В українському суспільстві національна справедливість у цих питаннях досі не відновлена. До паспорта громадянина України сьогодні можна вносити ряд усіляких відомостей, зокрема відомості про шлюб, сім'ю, дітей, групу крові та резус-фактор, але тільки не національність чи національність дітей.

Таке штучне позбавлення українців та представників інших націй права вказувати свою національність та гордитися нею є грубим порушенням принципу верховенства права (стаття 8 Конституції України), а також вимог, закріплених у міжнародних актах, зокрема: Загальної Декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські політичні права, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які є частиною національного законодавства України.

Аналіз нормативно-правових актів та бланків реєстраційних документів засвідчує, що в країнах Європейського Союзу в офіційних реєстраційних документах (свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб та ін.) є графа "національність" або національне походження, до якої за бажанням громадянина, записується його національність.

Графа "національність" передбачена також у державних реєстраційних документах багатьох держав Східної та Центральної Європи, у тому числі країн - нових членів Європейського Союзу (Литва, Латвія, Естонія та ін.).

Питання підтримки ідентифікації етнічних українців в Україні, які наразі становлять близько 80% населення нашої держави, сьогодні, в умовах російської агресії та неоголошеної війни Кремля проти України, як ніколи ‒ на часі.

Враховуючи викладене, ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо:

1) Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про поновлення графи "національність" у державних реєстраційних документах;

2) Внести відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 № 1025 "Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану", передбачивши у відповідних бланках свідоцтв про реєстрацію графи "національність";

3) При здійсненні чергового перепису населення в Україні забезпечити обов'язкове зазначення графи "національність" у переписному листі".

Прес-служба ВО "Свобода"