ВО "Свобода"

ENG

10 жовтня 2017
Руслан Кошулинський: Більшість Львівської облради проігнорувала проблему житла для ветеранів війни
Руслан Кошулинський: Більшість Львівської облради проігнорувала проблему житла для ветеранів війни

Навіть напередодні Дня захисника України (14 жовтня) провладна більшість у Львівській обласній раді проігнорувала рішення, яке дозволило би забезпечити житлом ветеранів московсько-української війни. Про це заявив депутат від ВО "Свобода", член Міжфракційного об'єднання учасників війни Руслан Кошулинський, коментуючи голосування з цього питання 10 жовтня 2017 року на сесії облради.

Міжфракційне об'єднання учасників російсько-української війни зареєструвало проєкт рішення, в якому пропонує низку ініціятив з метою поліпшення забезпечення житлом ветеранів. Однак керівництво ради та більшість не підтримали цього рішення.

"Очевидно, вони не бачать проблеми в забезпеченні житлом воїнів-захисників. Бо яка проблема в тому, щоби звернутися до Кабінету Міністрів щодо збільшення субвенції на забезпечення житлом учасників антитерористичної операції; спрямовувати кошти на будівництво житлових будинків з будівельною готовністю не менше 90 відсотків; дотримуватись при купівлі і будівництві житла вартости квадратного метра загальної площі відповідно до розрахунків Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України; забезпечити проведення аудиту ефективності використання коштів, завершити процедуру передачі гуртожитків професійно-технічних училищ у містах Миколаїв, Новий Розділ та Червоноград для забезпечення житлових потреб учасників АТО та членів їх сімей?" ‒ підкреслив Руслан Кошулинський.

За словами голови Міжфракційного об'єднання учасників АТО у Львівській облраді свободівця Михайла Нискогуза, приводом для розробки цього проєкту рішення стало те, що не всі учасники війни отримують житло.

"Кілька тижнів тому я звертався до голови ЛОДА з вимогою надати інформацію щодо забезпечення житлом учасників війни та обґрунтування потреби для додаткового виділення коштів для програми індивідуального будівництва на селі. Інформацію я, як і інші депутати, отримав тільки сьогодні зранку, що є порушенням регламенту обласної ради. Приводом для розробки цього проекту рішення стало те, що сьогодні не всі атовці змогли отримати житло. А за ті кошти, які все ж спрямовують на закупівлю житла, ми чуємо про негативні приклади закупівлі за завищеними цінами квартир. Наша депутатська група хотіла б з'ясувати чому завищують вартість житла?" ‒ зазначив Михайло Нискогуз.

Він наголосив на необхідності збільшення державної субвенції на ці потреби, використання вивільнених комунальних приміщень, збільшенні фінансування програми індивідуального будівництва на селі, передачі гуртожитків ветеранам.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"