ВО "Свобода"

ENG

21 грудня 2017
Михайло Нискогуз: Рішення уряду про застосування спецзасобів на мирних зібраннях ‒ ганьба влади
Михайло Нискогуз: Рішення уряду про застосування спецзасобів на мирних зібраннях ‒ ганьба влади

Рішення Кабінету Міністрів про використання Нацгвардією спецзасобів, зокрема водометів, проти мирного населення ‒ це ганьба чинної влади. Про це заявив 21 грудня 2017 року на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО "Свобого", голова Міжфракційного об'єднання учасників російсько-української війни Михайло Нискогуз, виголошуючи заяву фракції націоналістів.

"Кабінет Міністрів України дозволив військовослужбовцям Національної гвардії застосовувати водомети проти мирних громадян. У документі є цілий перелік спецзасобів, які можуть застосовувати військові Нацгвардії, зокрема світлошумові та димові гранати, пристрої для відстрілювання гумових куль, але найбільше вражає пункт із водометами.

Відразу спливають у пам'яті події на Майдані, зокрема 18-19 лютого 2014 року, коли людей намагалися силою розігнати, в тім числі й за допомогою водометів. Минуло майже чотири роки, а влада знову повертається до того, що дозволяє військовим застосовувати спецзасоби на мирних зібраннях.

Згадуються закони 16 січня 2014-го, коли злочинний режим робив останні подихи, але намагався залякати протестувальників, ухваливши пакет законів про диктатуру, які обмежували права громадян, надавали силовикам свободу щодо учасників акцій протесту.

Чинна влада наступає на ті ж граблі, що й режим Януковича. Вона злякана, вона боїться народного гніву й намагається вберегти себе від українців.

Але вона не розуміє, що справедливий протест не придушити ні водометами, ні гранатами, ні гумовими кулями.

Влада має так керувати державою, щоб у народу не було підстав протестувати.

Ми вважаємо такі дії ганебними і закликаємо Кабінет Міністрів скасувати своє рішення", ‒ йдеться в заяві.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"