ВО "Свобода"

ENG

21 грудня 2017
Михайло Нискогуз: Школи Львівщини потрібно забезпечити необхідною кількістю навчальної зброї
Михайло Нискогуз: Школи Львівщини потрібно забезпечити необхідною кількістю навчальної зброї

21 грудня 2017 року Львівська обласна рада з інціятиви депутата-свободівця Михайла Нискогуза звернулася до Міністерства оборони України, Міністерства освіти України щодо належного забезпечення загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів та ВНЗ І‒ІІ рівнів акредитації необхідною кількістю навчальної зброї.

"Беручи до уваги значимість патріотичного виховання молоді та професійної підготовки захисників Вітчизни, звертаємося до Міністерства оборони України, Міністерства освіти України щодо належного забезпечення загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів та ВНЗ І‒ІІ рівнів акредитації необхідною кількістю навчальної зброї (малокаліберними гвинтівками та макетами автоматів Калашникова).

У сучасних умовах важливого значення набуває патріотичне виховання та професійна підготовка захисників Вітчизни. Першим кроком до неї є курс початкової військової підготовки, який проводиться для учнів 10‒11 класів ЗОШ та студентів перших курсів коледжів, училищ і містить обов'язкове відпрацювання навиків кульової стрільби та збірки (розбірки) макету автомата. Проте на початку 90-х років минулого століття малокаліберні гвинтівки та макети зброї з навчальних закладів були вилучені.

Важливість вивчення цієї дисципліни у шкільній програмі та у програмі професійно-технічних навчальних закладів упродовж багатьох років була недооцінена.

Станом на сьогодні програма курсу навчальної дисципліни "Захист Вітчизни" опрацьована і в цілому відповідає поставленим завданням з підготовки майбутніх захисників України. Однак досі не вирішена основна проблема: школи, коледжі та училища малокаліберними гвинтівками не забезпечені. Зважаючи на це, з метою налагодження повноцінного навчального процесу з кульової стрільби, Львівська обласна рада просить вас вирішити питання щодо передачі загальноосвітнім школам, коледжам, училищам та ВНЗ І‒ІІ рівнів акредитації необхідної кількости навчальної зброї (малокаліберних гвинтівок)", ‒ йдеться у зверненні.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"