ВО "Свобода"

ENG

30 січня
Ігор Тенюх: Закон "про деокупацію" ‒ це визнання вимог агресора
Ігор Тенюх: Закон "про деокупацію" ‒ це визнання вимог агресора

Так званий закон про деокупацію легалізує торгівлю на крові, загрожує "криміналом" військовослужбовцям та посилює агресора. Про це заявив 30 січня 2018 році у своєму виступі на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО "Свобода" Ігор Тенюх, виголошуючи заяву фракції.

За його словами, на четвертому році війни з Москвою влада так і не назвала війну війною.

"Цей закон закріплює фактичну капітуляцію в кримському питанні, передбачає застосування різних правових підходів до окупованих Москвою територій ‒ Криму, Донеччини і Луганщини, що є неприйнятним. Замість окупанта платити за утримання окупованих територій будуть українці. Так обов'язок щодо соціального та пенсійного забезпечення осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, ст. 6 цього закону покладає на Україну, а не на агресора Росію.

У документі взагалі відсутні дати початку окупації Донбасу, а дата початку окупації Криму згадується лише в преамбулі, а отже не передбачає жодних правових наслідків. Відповідно, насправді з правової точкою зору Росія не визначається цим законом окупантом, адже без чітко окресленого початку дати окупації не можливо пред'явити будь-які претензії до Росії", - наголосив депутат.

За його словами, закон порушує визначений Конституцією порядок використання Збройних сил України.

"Нашим військовим фактично забороняють навіть не воювати ‒ захищатися. Більше того, цей закон фактично криміналізує їхні дії. Кожен з них при здійсненні кожного пострілу буде зобов'язаний доводити, що була безпосередня загроза його життю.

Цим законом влада фактично легалізовує торгівлю на крові. Так, умови торгівлі з тимчасово окупованими територіями можуть встановлюватися Кабінетом Міністрів без жодних законодавчих обмежень", ‒ йдеться в заяві.

Депутат наголосив, що Верховна Рада відмовилася включити до законопроекту поправку про денонсацію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, а також провалила спробу розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"