ВО "Свобода"

ENG

30 січня
Олег Панькевич: Львівська облрада незаконно розпоряджається землею громад
Олег Панькевич: Львівська облрада незаконно розпоряджається землею громад

Львівська обласна рада ухвалює незаконні рішення про використання земель, які належать територіальним громадам. Про це 30 січня 2018 року заявив голова фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді, коментуючи голосування на сесії ради щодо низки земельних питань.

За його словами, фракція націоналістів не підтримала зазначені рішення.

"За законодавством розпоряджатися землею комунальної власності ‒ в компетенції відповідних сільських, селищних, міських рад. Обласні ради таких повноважень не мають. Є рішення судів з цього приводу, які скасовують схожі незаконні рішення обласних рад. Однак Львівська обласна рада на це не зважає ‒ вона ділить землю", ‒ зазначає Олег Панькевич.

За його словами, він неодноразово звертався з депутатськими зверненнями й запитами до керівництва облдержадміністрації, в прокуратуру та в Управління контролю за використанням та охороною земель головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Зокрема, він зазначає, що у вересні 2017 року обласна рада надала сама собі дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою для 25 проектів відведення земельних ділянок у 7 районах області та у місті Львові. Таке рішення є протиправним, оскільки суперечить Земельному кодексу та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності".

"Сьогодні я повторно звернувся з депутатським запитом до керівника головного управління Держгеокадастру у Львівській області з вимогою перевірити викладені факти та захистити права громад розпоряджатися своїми землями", ‒ зазначив Олег Панькевич.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"