ВО "Свобода"

ENG

30 січня
Олег Панькевич: Сьогоднішнє голосування щодо депутатських комісій ‒ ганьба Львівської обласної ради
Олег Панькевич: Сьогоднішнє голосування щодо депутатських комісій ‒ ганьба Львівської обласної ради

Голосування Львівської обласної ради щодо депутатських комісій ‒ це порушення законів, регламенту та принципів демократії. Про це заявив 30 січня 2018 року на сесії Львівської обласної ради голова фракції ВО "Свобода" Олег Панькевич.

За його словами, за минулі 15 років подібного свавілля в цій сесійній залі ще не було.

"У преамбулі до проекту рішення, яке нам пропонують підтримати, посилаються на Європейську хартію місцевого самоврядування, на Закон України "Про місцеве самоврядування", спираються на Конституцію. Але нічого спільного з жодними хартіями і законами цей проект не має. Відбулося безпрецедентне порушення всіх принципів місцевого самоврядування, демократії, законів!" - наголосив депутат.

Він нагадав, що схожа ситуація відбулася на початку цієї каденції облради.

"Тоді також всупереч законам голосували щодо комісій, причому ми попереджали, що не можна ухвалювати таких рішень. Але треба було аж щоб депутати судилися й виграли суд в обласної ради.

Півроку тому я вирішив "врятувати" одну з комісій, яка не працювала через відсутність кворуму, написав заяву про вступ до цієї комісії, але за цей час так і не дійшло до її розгляду. Це що принципи демократії та Європейської хартії?" - зазначив Олег Панькевич.

Він також розкритикував принцип поєднання галузей та напрямків діяльності комісій.

"Наприклад, євроінтеграція тепер окремо від зв'язків з українцями за кордоном. Та сьогодні євроінтеграція має здійснюватися саме через закордонних українців! Саме вони - це народна дипломатія, яка працює більше, ніж весь дипломатичний корпус, ніж посли та консули.

Ганьба таким рішенням обласної ради!", - заявив свободівець.

Нагадаємо, що 29 листопада 2016 року на сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за скасування минулорічного рішення, за яким з порушенням законодавства було обрано заступників голів та секретарів постійних комісій Львівської обласної ради VII скликання.

Як відомо, саме з приводу цього рішення фракція ВО "Свобода" звернулася до суду, й суд першої інстанції постановив визнати його протиправним та скасувати.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"