ВО "Свобода"

ENG

30 січня
Михайло Нискогуз: Заощаджені на електронних закупівлях кошти мають ефективно використовуватися
Михайло Нискогуз: Заощаджені на електронних закупівлях кошти мають ефективно використовуватися

Обласна рада уникнула звіту про проведення розпорядниками бюджетних коштів допорогових та надпорогових публічних закупівель у рамках електронної системи. Про це заявив депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Михайло Нискогуз, коментуючи розгляд зазначеного питання на сесії Львівської обласної ради 30 січня 2018 року.

Він наголосив, що заощаджені на електронних закупівлях кошти мають використовуватися ефективно.

"Ми не отримали інформації про використання зекономлених коштів для обласних програм. А тим часом ‒ це додатковий фінансовий ресурс, який може бути спрямований на соціальні програми чи охорону здоров'я", - зазначив депутат.

За його словами, ні для кого не таємниця, що навіть у рамках електронної системи закупівель розпорядники коштів примудряються обходити законодавство.

"Зазвичай просто скасовують тендер. Маємо інформацію, що 3% або 1339 процедур закупівель скасовані. Вважаємо, що облдержадміністрація мала би провести антикорупційні розслідування щодо цих випадків. Окрім того, виникають застереження щодо великої кількості процедур, які не відбулися. Інколи розпорядники коштів прописують такі технічні характеристики товару, що постачальники відмовляються брати участь у процедурі закупівлі. А згодом тендерні характеристики прописуються під конкретного постачальника ‒ і процедура відбувається", - каже Михайло Нискогуз.

Він наголосив, що обласна рада уникнула звіту про проведення допорогових та надпорогових публічних закупівель у рамках електронної системи закупівель, зокрема про застосування комунальними підприємствами, закладами та установами обласної ради електронної системи.

Нагадаємо, що фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді зареєструвала проект рішення про проведення розпорядниками бюджетних коштів допорогових та надпорогових публічних електронних закупівель та пропозиції щодо використання зекономлених коштів обласного бюджету у результаті їх проведення.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"