ВО "Свобода"

ENG

23 лютого
Ольга Шайдулліна: Конкурс проектів місцевого розвитку не справедливий до бідних громад
Ольга Шайдулліна: Конкурс проектів місцевого розвитку не справедливий до бідних громад

Бідні громади практично не мають шансів перемогти в конкурсі проектів місцевого розвитку та отримати співфінансування з обласного бюджету. Про це заявила депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Ольга Шайдулліна, коментуючи підсумки засідання Конкурсної ради з проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області, яка обрала 2057 заявок для оцінювання експертами.

"Чи можна говорити про справедливе проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку, якщо ще торік стало зрозуміло, що бідні громади неспроможні перемогти у конкурсі та отримати співфінансування з обласного бюджету на свої проекти. Аби виправити ситуацію, ми запропонували обов'язково враховувати при оцінюванні проекту індекс податкоспроможності. Тобто бідна на податки громада мала отримати авансом гарантовану кількість балів, відповідно, багатша громада ‒ меншу кількість балів.

Але влада перетворила добру ініціативу на фарс. Після оприлюднення індексу податкоспроможності місцевих бюджетів, яким мають користуватися експерти при оцінюванні проектів, виявилося, що багаті території, особливо розташовані навколо Львова та прикордонні території, отримали нижчий рівень податкоспроможності у порівнянні, скажімо, з Бродівським районом. Зокрема, проект зі села Бордуляки Бродівського району, куди не ходить громадський транспорт, уже має нижчий бал, ніж проекти інших багатших громад, яким влада "нарахувала" малі податки", - зазначила депутат.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"