ВО "Свобода"

ENG

20 березня
Олег Панькевич: Ганьба, що у Львові блокують встановлення меморіальної таблиці Дмитрові Чернявському!
Олег Панькевич: Ганьба, що у Львові блокують встановлення меморіальної таблиці Дмитрові Чернявському!

Чиновники Садового створюють перешкоди для гідного вшанування пам'яті Героя Небесної Сотні, Героя України Дмитра Чернявського. Про це заявив 20 березня 2018 року на сесії Львівської обласної ради голова фракції ВО "Свобода" Олег Панькевич.

Він повідомив, що у Львові досі не можуть встановити меморіальну дошку Героєві Небесної Сотні Дмитру Чернявському на фасаді ЛНУ імені Іваана Франка, в якому він навчався, через бюрократичну тяганину посадовців Львівської міської ради.

"Дмитрові Чернявському у березні мало виповнитися 26 років, однак він назавжди залишиться 22-річним. 13 березня 2014 року у Донецьку під час охорони мітингу його зарізали московські "відморозки". Він став першим із Героїв Небесної Сотні і першим загиблим від рук російських окупантів. Герой навчався у Львові, сюди перебралися після окупації Донецька його батьки. Але вони не можуть гідно вшанувати пам'ять свого сина. Чиновники Садового створюють перешкоди для встановлення таблиці, хоч вже готовий проект. Я не дивуюся, що на Донечччині в рідному місті Героя Артемівську (нині ‒ Бахмуті) влада не хоче назвати вулицю його ім'ям. Але хочу нагадати: коли Дмитро здійснив свій подвиг у Донецьку, на Львівщині казали, що "Львів гаваріт па-рускі", - наголосив депутат.

Він назвав ганьбою для львівської влади той факт, що вона, не виділяючи коштів на виготовлення дошки, наважилася заявляти, що, мовляв, треба "здешевити" проект, і через це блокувати встановлення пам'ятної таблиці Героєві.

Олег Панькевич звернувся з цього приводу із депутатським запитом до міського голови Львова, голів Львівської обласної ради та облдержадміністрації.

Нагадаємо, що 1 листопада 2016 року на звернення громадської організації "Родини Героїв Небесної Сотні" виконком Львівської міської ради ухвалив рішення про погодження встановлення меморіальної таблиці Герою Небесної Сотні Дмитрові Чернявському на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де він навчався. За виготовлення таблиці взявся відомий львівський скульптор, професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Скакун. Проект уже готовий, він передбачає виготовлення таблиці з граніту та бронзового литва.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"