ВО "Свобода"

ENG

20 березня
Ольга Шайдулліна: Порушення законів стало системою для Львівської облради цього скликання
Ольга Шайдулліна: Порушення законів стало системою для Львівської облради цього скликання

Фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді розкритикувала звіт голови облради Олександра Ганущина та не голосувала за рішення ради з цього приводу на сесії 20 березня 2018 року. Про це заявила депутат від ВО "Свобода" Ольга Шайдулліна, коментуючи голосування щодо звіту голови облради. Зокрема, свободівці заявили про брутальне порушення законодавства і регламенту в стінах ради, про зловживання з майном та землею.

"У цій каденції порушення законів стало системою. Ця каденція обласної ради увійде в історію, як перша, яка зазіхнула на безпосередні повноваження органів місцевого самоврядування: сіл, селищ та міст. Вона примудрилася розпоряджатися землею, розробляти проекти землеустроїв та сама на себе реєструвати земельні ділянки. 2017 рік увійде в історію Львівської обласної ради як рік дерибану комунального майна - за нашими підрахунками, через зловживання обласний бюджет недоотримав 50 мільйонів гривень. Керівництво обласної ради зазіхнуло на стародавні замки, попри те, що ці пам'ятки у державній власності. Ця каденція ради "благословила" закриття шкіл в області, оптимізовувати почали вже і дитячі лікарні", - наголосила Ольга Шайдулліна.

Вона також зазначила, що за чинного голови обласної ради обмежено права депутатів виступати на сесії, вносити депутатські ініціативи на розгляд сесії обласної ради. Керівництво обласної ради традиційно ігнорує важливі проблеми, зокрема свободівські ініціативи. Водночас відсутній контроль за виконанням рішень Львівської обласної ради та виконавчою владою.

"Проекти рішень, в яких пропонуємо дати оцінку виконавчій владі, просто переробляють. Наприклад, депутатська ініціатива щодо інформації про забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, щодо критичної ситуації з вивезенням твердих побутових відходів тощо. Натомість чи не кожного засідання вносяться зміни до бюджету, причому традиційно кошти розподіляють непрозоро", - наголосила депутат.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"