ВО "Свобода"

ENG

8 травня
Мирослава Бабінська: Керівництво Львівської галереї мистецтв не відмовилося від ідеї зміни власности замків
Мирослава Бабінська: Керівництво Львівської галереї мистецтв не відмовилося від ідеї зміни власности замків

У Львівській обласній раді знову заговорили на тему зміни власности на замки. Приводом до цього став лист генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тараса Возняка на адресу керівництва обласної ради. Про це 8 травня 2018 року повідомила член комісії з питань культури та історико-культурної спадщини облради, депутат від ВО "Свобода" Мирослава Бабінська.

За її словами, на засіданні комісії не було ухвалено рішення з приводу листа директора галереї, однак зрозуміло, що керівництво установи не відмовилося від задуму оформити замки в комунальну власність.

"Текст звернення незрозумілий, зокрема прохання до голови облради "ініціювати спільно з облдержадміністрацією передачу цілісних архітектурних комплексів замків до сфери управління Міністерства культури". Як може обласна рада ініціювати передачу того, що не є в її власності? Ймовірно, за цим приховується схема майбутнього привласнення цих пам'яток", ‒ зазначила Мирослава Бабінська.

Комісія вирішила провести виїзне засідання з цього приводу, зокрема відвідати кожен об'єкт, про який йдеться в листі.

Нагадаємо, раніше до порядку денного сесії Львівської облради вносили питання "Про оформлення права власності на об'єкти культурної спадщини", яке передбачало передачу у власність громад національних пам'яток. У проекті рішення йшлося, щоб на звернення Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького оформити право спільної власності територіальних громад Львівської області в особі Львівської обласної ради на такі об'єкти: Каплиця Боїмів у Львові, башта Святодухівської церкви, будівлі Олеського, Золочівського, Підгорецького замків.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"