ВО "Свобода"

ENG

15 травня
Олег Панькевич: Більшість Львівської облради не турбує закриття медичних закладів
Олег Панькевич: Більшість Львівської облради не турбує закриття медичних закладів

15 травня 2018 року на сесії Львівської обласної ради більшість депутатів не підтримали внесення до порядку денного звернення щодо недопущення оптимізації закладів охорони здоров'я та скорочення працівників медицини на Львівщині, яке ініціювала фракція ВО "Свобода". За словами голова фракції Олега Панькевича, облрада продемонструвала, що їй байдужа проблема знищення медичної мережі, з якою зараз зіткнулися місцеві громади.

Як зазначив Олег Панькевич, 11 квітня 2018 року департамент охорони здоров'я Львівської ОДА звернувся до головних лікарів лікарень міст обласного значення, центральних районних та міських лікарень з вимогою надати дорожню карту з оптимізації закладів охорони здоров'я, погоджену з головою районної держадміністрації та районної ради.

"Згідно із завданнями облдержадміністрації щодо оптимізації, скерованими в райони та міста обласного значення, планується скоротити 3071 ліжкомісце. Зокрема, без ліжкомісць стаціонару залишаться 27 лікарень, 21 лікарня (переважно міські) буде перепрофільована в амбулаторії, 2 лікарні зазнають реорганізації, 1 лікарня (Стрийська міська дитяча лікарня) буде закрита. Такі ініціативи Львівської ОДА потягнуть за собою скорочення працівників медицини. При цьому ретельно приховується інформація щодо ситуації з первинної ланкою медицини ‒ амбулаторіями та фельдшерсько-акушерським пунктами. Хоча ми володіємо інформацією, що такі заклади будуть масово закриті по районах", - йдеться в заяві свободівців.

Вони вимагають припинити антиконституційну та злочинну оптимізацію закладів охорони здоров'я та скорочення працівників медицини.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"