ВО "Свобода"

ENG

5 червня
Олег Панькевич: Адміністрації чинять тиск на освітян та батьків школярів, щоби закрити сільські школи
Олег Панькевич: Адміністрації чинять тиск на освітян та батьків школярів, щоби закрити сільські школи

Облдержадміністрація чинить тиск на депутатів районних рад, директорів шкіл та батьків школярів, щоби протягнути рішення про закриття шкіл. Про це заявив 5 червня 2018 року на сесії Львівської облради голова фракції ВО "Свобода" Олег Панькевич, виголошуючи запит до голів облради та облдержадміністрації.

"На Львівщині відбувається так звана оптимізація закладів освіти. Улітку, коли діти на канікулах, чиновники тиснуть на депутатів районних рад щодо призупинення навчального процесу, а фактично - закриття сільських шкіл. Чинять тиск на директорів та батьків школярів, щоби вони писали заяви, і в результаті школи не мали учнів. У Бродівському районі йдеться про закриття десятка шкіл, в инших районах, думаю, така ж ситуація. Вважаю ці дії влади незаконними. Хочу нагадати облдержадміністрації, що згідно зі статтею 49 Конституції України, мережа закладів освіти не може бути скорочена. Також відповідно до 22 статті Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцева держадміністрація зобов'язана вжити заходів для збереження закладів освіти", - наголосив Олег Панькевич.

У його депутатському запиті йдеться, що відділ освіти Бродівської райдержадміністрації подав на розгляд районної ради проекти рішень щодо реорганізації навчально-виховних закладів району. Зокрема, йдеться про призупинення навчально-виховного процесу в Батьківській, Клекотівській, Гаї-Смоленській, Микитівській, Салащанській, філії ОЗ Літовищанської та Стиборівській загальноосвітніх школах 1 ступеня ‒ тобто школи фактично закривають. Планується пониження ступенів Шнирівської ЗОШ 1-3 ступеня, Пониквянської ЗОШ 1-3 ступеня, Маркопільського НВК "Загальноосвітня школа 1-3 ступеня-дошкільний навчальний заклад" та Корсівської ЗОШ 1-2 ступеня.

"Зокрема, ми отримали звернення від жителів с. Батьків про те, що їх змушують писати заяви про вступ дітей до Звиженської школи. Ясна річ, що ці заяви стануть підставою для закриття Батьківської школи через малу кількість учнів. І це не єдиний приклад. Ми обурені тиском, який чинить влада на місцеві громади, освітян, школярів і батьків.

Беручи до уваги вищенаведене, прошу вжити заходів для збереження мережі закладів освіти у Львівській області, зокрема в Бродівському районі", - йдеться в запиті.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"