ВО "Свобода"

ENG

6 червня
Олег Панькевич: Збільшення суми допорогових закупівель відкриває шлях корупції
Олег Панькевич: Збільшення суми допорогових закупівель відкриває шлях корупції

Збільшення вдесятеро суми допорогових закупівель робіт, за якою можна укладати угоди з підприємствами без конкурсу, відкриває шлях корупції. Про це заявив 6 червня 2018 року голова фракцій ВО "Свобода" у Львівській облраді Олег Панькевич, коментуючи рішення Львівської обласної ради з цього приводу.

Досі практика у Львівській області передбачала, що допорогові закупівлі робіт, які здійснюються за бюджетні кошти, мають відбуватися через електронну систему ProZorro, якщо сума угоди перевищує 50 тисяч гривень. Депутати вирішили збільшити цю суму вдесятеро. Це дає можливість укладати угоди з підприємствами без конкурсів і тендерів, а отже відкриває шлях людям, наближеним до влади, зловживати бюджетними коштами", ‒ наголосив Олег Панькевич.

За словами депутата, свободівці не підтримали таке рішення ради.

"Попри те, що за офіційною інформацією допорогові електронні закупівлі дозволяють заощадити бюджетні кошти, облрада ухвалює рішення, яке дозволяє оминути систему ProZorro. Тепер у Львівській облраді, управлінні майном спільної власності, комунальних підприємствах, закладах, установах, що належать до спільної власності територіальних громад Львівської області, дозволено допорогові закупівлі робіт на суму понад 500 тисяч гривень без конкурсів", ‒ зазначив Олег Панькевич.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"