ВО "Свобода"

ENG

3 липня
Депутати Дублянської міської ради вимагають не допустити закриття медичних закладів
Депутати Дублянської міської ради вимагають не допустити закриття медичних закладів

3 липня 2018 року на сесії Дублянської міської ради депутати з ініціятиви фракції ВО "Свобода" ухвалили звернення до Львівської облдержадміністрації щодо неприпустимости оптимізації закладів охорони здоров'я та скорочення працівників медицини.

"11 квітня 2018 року департамент охорони здоров'я Львівської ОДА звернувся до головних лікарів лікарень міст обласного значення, центральних районних та міських лікарень з вимогою надати дорожню карту з оптимізації закладів охорони здоров'я, погоджену з головою районної держадміністрації та районної ради. До так званих пропозицій департаменту був доданий примірний формат ліжкової мережі центральних районних лікарень та центральних міських лікарень міст обласного значення.

Згідно із завданнями облдержадміністрації щодо оптимізації, скерованими в райони та міста обласного значення, планується скоротити 3071 ліжкомісце. Зокрема, без місця бля пацієнтів стаціонару залишаться 27 лікарень, 21 лікарня (переважно міські) буде перепрофільована в амбулаторії, 2 лікарні зазнають реорганізації, 1 лікарня (Стрийська міська дитяча лікарня) буде закрита. Такі ініціятиви Львівської ОДА спричинять скорочення працівників медицини. При цьому ретельно приховується інформація щодо ситуації з первинної ланкою медицини ‒ амбулаторіями та фельдшерсько-акушерським пунктами. Хоча ми володіємо інформацією, що такі заклади будуть масово закриті у районах.

Ми, депутати Дублянської міської ради, розцінюємо це як неприхований тиск на керівництво міст та головних лікарів закладів, оскільки департамент охорони здоров'я Львівської ОДА зобов'язує місцеві органи привести свої витрати у відповідність до спрямованих б'юджетних асигнувань, що є абсолютним правовим нігілізмом та маніпуляцією. При цьому оптимізацію департамент прикриває нібито благородною метою ‒ "забезпеченням виплати зарплати працівникам галузі, оплатою коштів за спожиті енергоносії, ефективне та цільове використання б'юджетних коштів у закладах охорони здоров'я". Хоча виплатою зарплати не можна виправдати антиконституційні заходи із закриття закладів та скорочення працівників медицини.

Нагадуємо високопосадовцям Львівської ОДА, що згідно зі статтею 49 Конституції України наявна мережа закладів охорони здоров'я не може бути скорочена. Також відповідно до статті 22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцева державна адміністрація зобов'язана вжити заходи для збереження мережі закладів охорони здоров'я.

Вважаємо, що такі псевдореформи не лише погіршать обслуговування пацієнтів, але й позбавлять громади будь-якої перспективи.

Беручи це до уваги, ми, депутати Дублянської міської ради, вимагаємо припинити антиконституційну та злочинну оптимізацію закладів охорони здоров'я, а також скорочення працівників медицини. В иншому випадку передбачаємо, що суспільне напруження у місті різко зросте", ‒ йдеться у зверненні.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"