ВО "Свобода"

ENG

13 березня 2017
Свободівця Михайла Галущака таки судитимуть за червоно-чорний прапор
Свободівця Михайла Галущака таки судитимуть за червоно-чорний прапор

13 березня 2017 року в Бродівському районному суді Львівської области судитимуть історика, учасника московсько-української війни Михайла Галущака за те, що він під час заходів у Гуті-Пеняцькій на Бродівщині тримав червоно-чорний прапор і плакат із вимогою відновити зруйновані в Польщі українські могили.

Як розповів Михайло Галущак, його затримали нібито за правопорушення, передбачене частиною 1 статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де йдеться про "порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій".

"Тільки от чому і кому я перешкоджав, зрозуміти не можу, оскільки стояв сам-один із червоно-чорним прапором у руці та плакатом з вимогою відновити зруйновані в Польщі українські могили. Більше того, мене затримали на нашій, українській землі, на очах у керівництва нашої Львівської области. Поліціянти попросили мене пройти з ними до машини, попередивши, що в разі відмови зроблять це силоміць. Вони взяли в мене пояснення ‒ хто я і що роблю. Після цього я сказав, що повертаюся на мітинг, полісмен подзвонив кудись і сказав затриматись, бо вони ще писатимуть протокол про адмінпорушення. Так я просидів у поліційній машині аж до завершення заходу. Колись Янукович хотів заборонити збиратися більше трьох, а ця влада пішла далі ‒ навіть одному не можна стояти!" ‒ зауважив свободівець.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"