ВО "Свобода"

ENG

18 травня 2017
Львівська "Свобода" вимагає перевірити на корупційну складову застосування вето міського голови
Львівська "Свобода" вимагає перевірити на корупційну складову застосування вето міського голови

До порядку денного пленарного засідання Львівської міськради 18 травня 2017 року було внесено шість проєктів ухвал із зауваженнями міського голови. Чотири з цих проєктів було затверджено ще 6 квітня 2017 року, тобто більш ніж місяць тому. Як зазначають свободівці, згідно з нормами чинного регламенту Львівської міськради, рішення ради протягом 5 днів з часу його ухвалення підписує Львівський міський голова, або його може бути зупинено і подано на повторний розгляд ради з обґрунтуванням зауважень не пізніше, ніж у двотижневий термін після внесення таких зауважень.

"Рада зобов'язана у двотижневий термін після внесення зауважень Львівського міського голови або на наступному пленарному засіданні повторно розглянути зупинене Львівським міським головою рішення. При цьому з невідомих причин такі проєкти ухвал без жодних пояснень неодноразово переносять та знімають з розгляду ради всупереч процедурі, встановленій у статті 59 регламенту Львівської міської ради", ‒ йдеться у заяві депутата-свободівця Маркіяна Лопачака.

Депутат припускає, що в цих діях наявні ознаки корупційних правопорушень та вимагання неправомірної вигоди за позитивне рішення з питань, які зупинені зауваженням міського голови. Фактично йдеться про торгівлю зауваженнями міського голови до окремих проєктів ухвал.

"Зважаючи на низку порушень, керуючись ст. ст. 21, 22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", вимагаємо вжити заходів для проведення перевірки фактів, викладених у цьому запиті, та за наслідками перевірки вжити заходів для притягнення до відповідальности осіб, винних у вчиненні корупційних правопорушень", ‒ додав Маркіян Лопачак.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"