ВО "Свобода"

ENG

14 червня 2017
У Львові відбулася презентація повісті Володимира Леонюка "Останні на бойовищі"
У Львові відбулася презентація повісті Володимира Леонюка "Останні на бойовищі"

Документальна повість ветерана визвольної боротьби Володимира Леонюка "Останні на бойовищі" є пізнавальним краєзнавчо-патріотичним матеріялом для сучасної молоді. Про це 14 червня 2017 року під час презентації книги розповів очільник Львівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Кошулинський.

"На превеликий жаль, ми не в повному обсязі сьогодні можемо говорити про розкриття тих героїчних вчинків наших попередників. Якщо вийти на вулицю та запитати, коли був останній бій між упівцями і загоном НКВД у Львівській області, навряд чи один із десяти опитаних скаже. Важливим є ознайомчий ефект книжки як повісті на документальному фактажі. Вона невелика за обсягом, легко читається. У книжці простежується базова ідея, яка максимально переноситься на сьогоднішній воєнний час ‒ незалежно від твоєї сили, перемагає той, в кого більше віри", ‒ зазначив Руслан Кошулинський.

Директор Музею-криївки УПА, що у селі Басівка Пустомитівського району Львівської области, свободівець Іван Попович розповів, що автора книги "Останні на бойовищі" за непоступливе українство дев'ятикласником судили та відправляли у табори: "Автор, перебуваючи у неволі, тісно контактував з ув'язненими повстанцями, зрештою, і дружина автора, її брат та сестра теж належали до повстанців, які боролися за волю України. Автор був у хороших стосунках з героями оповідання ‒ Володимирою Кулик (псевдо "Андрійка"), яка була рідною сестрою дружини автора, та Степаном Янкевичем (псевдо "Крук"), який був засуджений до 25 років неволі".

За словами свободівця, після відбудови криївки цю книжку вручать кожному, хто візьме участь у вікторині та продемонструє найкращі знання з історії УПА.

Нагадаємо, що у ніч з 1 на 2 січня 2017 року на Львівщині згорів Музей-криївка УПА: lviv.svoboda.org.ua

Довідка: Музей-криївка УПА ‒ меморіял у селі Басівка Пустомитівського району Львівської области. Розташований на території Лапаївського лісництва в кварталі 38. Саме на цьому місці 16 серпня 1955 року відбувся бій між упівцями і загоном НКВД. Офіційне посвячення музею-криївки відбулося 7 вересня 2014 року. Сучасна криївка відбудована й облаштована за описом Володимири Кулик, яка свого часу жила у схованці й була в ній у час бою 1955 року. Навколо криївки проглядаються зарослі лінії оборони, всередині розміщено експонати періодів польсько-української та Першої світової воєн, які точилися в околицях. Сьогодні тут зберігаються каганці, піч, друкарські машинки та побутові речі повстанців, відтворено дворівневі ліжка-нари. В тунелі розміщена міні-каплиця, одним з експонатів якої є "Молитовник українського народу" 1947 р. видання. Цілком новим приміщенням стала музейна кімната криївки, де розміщено накази на нагородження упівців та фото з зображеннями нагород, є брошурка "Літопис УПА", стенд із буфонами-грошима, світлини, листи Володимири Кулик тощо.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"