ВО "Свобода"

ENG

13 липня 2017
Михайло Нискогуз: У Львівській обласній раді відмовились давати оцінку чиновникам, винним у відсутності обласної програми щодо сміття
Михайло Нискогуз: У Львівській обласній раді відмовились давати оцінку чиновникам, винним у відсутності обласної програми щодо сміття

13 липня 2017 року провладна більшість Львівської обласної ради на пленарному засіданні сесії не підтримала правку депутата обласної ради свободівця Михайла Нискогуза до проєкту рішення "Про затвердження програми заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у місті Львові на 2017‒2019 роки".

Свободівець зауважив, що правка полягала у встановленні та притягненні до відповідальности осіб, винних у невиконанні рішення Львівської обласної ради від 5 квітня 2017 року щодо подання на розгляд обласної ради проєкту програми поводження з твердими побутовими відходами у Львівській області.

"Виконавчі органи часто ігнорують виконання рішень обласної ради, а це є порушенням Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Особливо це гостро проявилося у невиконанні шести рішень обласної ради VI скликання, що стосувалися Грибовицького сміттєзвалища та нового полігону твердих побутових відходів. Можливо, якби ці рішення не були проігноровані, то ми би і не мали трагедії минулого року в Грибовичах та нерозв'язану сміттєву кризу. З иншого боку, важливий пункт рішення обласної ради уже VII демократичного скликання про розроблення обласної програми поводження з твердими побутовими відходами теж не був виконаний. Це є неприпустимо, оскільки повністю ламається логіка делегування повноважень місцевих органів влади районним та обласним державним адміністраціям. На мій погляд, посадові особи обласної державної адміністрації, які вчасно не розробили обласну програму, мають бути притягнуті до відповідальности", ‒ зазначив Михайло Нискогуз.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"