ВО "Свобода"

ENG

20 липня 2017
Михайло Нискогуз: Влада Львівщини знову протягує реформу госпітальних округів
Михайло Нискогуз: Влада Львівщини знову протягує реформу госпітальних округів

У Львівській обласній раді вкотре намагаються втілити "псевдореформу", яка передбачає створення госпітальних округів. Про це 20 липня 2017 року під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства, соціяльного захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту повідомив депутат Львівської обласної ради від фракції ВО "Свобода" Михайло Нискогуз.

"Як відомо, уряд ухвалив рішення про створення так званих госпітальних округів. Як пояснює МОЗ, госпітальні округи ‒ це території в межах однієї области, кількість населення яких становитиме не менш як 150 тисяч осіб. У межах таких округів визначать лікарні, які будуть надавати складні й термінові послуги. При цьому кожна така лікарня інтенсивного лікування усередині госпітального округу буде обслуговувати жителів найближчих 80 км.

Чи не обернеться так звана реформа скороченням кількости ліжок у стаціонарах, закриттям відділень, звільненням кваліфікованого медичного персоналу? Найгіршим наслідком такої реформи буде обмеження доступности медичних послуг для населення, зниження якости послуг, зростання захворюваности", ‒ зазначив Михайло Нискогуз.

Свободівець наголосив, що здивований такою різкою зміною позиції депутатів у Львівській обласній раді, адже ще на сесії 14 лютого 2017 року Львівська облрада зверталася до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров'я України з проханням відкласти утворення госпітальних округів у Львівській області до завершення адміністративно-територіяльної реформи.

"Відповідно, якщо у Львівській обласній раді депутатська більшість "протягне" цю "псевдореформу", то це матиме негативний наслідок, зокрема призведе до закриття відділень, ФАПів і лікарень та звільнення працівників", ‒ зазначив Михайло Нискогуз.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"