ВО "Свобода"

ENG

3 серпня 2017
Михайло Нискогуз: Приватизація шахт на Львівщині призведе до їх знищення
Михайло Нискогуз: Приватизація шахт на Львівщині призведе до їх знищення

Фракція ВО "Свобода" у Львівській облраді вимагає виключити ДП "Львіввугілля", шахти "Межирічанська", "Відродження", "Лісова", "Великомостівська", "Степова", "Червоноградська" та "Зарічна" з переліку об'єктів державної власности, що підлягають приватизації 2017‒2020 рр. 3 серпня 2017 року депутат-свободівець Михайло Нискогуз звернувся до голови Львівської облради Олександра Ганущина з проханням зареєструвати відповідний проєкт рішення.

"4 липня уряд схвалив пропозицію Мінекономрозвитку щодо поводження з державними підприємствами, які перебувають у підпорядкуванні центральних органів влади. Ухвалений документ визначив, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані. Зокрема, приватизації у 2017-2020 роках підлягають об'єкти гірничодобувної галузі, розташовані у Львівській області, а саме ДП "Львіввугілля", шахти "Межирічанська", "Відродження", "Лісова", "Великомостівська", "Степова", "Червоноградська" та "Зарічна", а також инші вугледобувні компанії.

Позиція фракції "Свободи" щодо приватизації стратегічно важливих об'єктів незмінна: продавати державне майно до завершення бойових дій на Сході не можна взагалі. Окрім того, ми розуміємо, що шахти в період економічної кризи будуть продані за безцінь. Передача зазначених об'єктів у приватну власність неминуче призведе до скорочення робочих місць та загострення соціяльного напруження в регіоні.

Беручи це до уваги, прошу зареєструвати проєкт рішення "Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, щодо виключення ДП "Львіввугілля", шахти "Межирічанська", "Відродження", "Лісова", "Великомостівська", "Степова", "Червоноградська" та "Зарічна" з переліку об'єктів державної власности, що підлягають приватизації 2017‒2020 років, у тому числі тих, що можуть бути приватизовані після внесення змін до актів законодавства/передачі в комунальну власність", - йдеться у зверненні.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"