ВО "Свобода"

ENG

3 серпня 2017
Свободівці вимагають від влади контролювати пересування вантажного автотранспорту в спеку
Свободівці вимагають від влади контролювати пересування вантажного автотранспорту в спеку

Фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді вимагає забезпечити контроль за пересуванням великогабаритного транспорту територією Львівщини. Про це йдеться в депутатському зверненні керівника фракції Олега Панькевича на адресу голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Валерія Середи, а також очільників Служби автодоріг та управління Укртрансбезпеки у Львівській області.

Як зазначено у зверненні, жителі области повідомляють про неконтрольоване пересування великогабаритного транспорту за температури повітря понад +30 градусів Цельсія.

Депутати нагадують, що за рішенням Львівської облради в області було заборонено на 2015-2020 роки проїзд дорогами державного та місцевого значення великовагового автомобільного транспорту загальною вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн з 10 до 22 години у разі підвищення температури повітря понад + 25 градусів Цельсія.

"Для забезпечення виконання цього рішення 2016 року було спрямовано 340 тисяч гривень на закупівлю мобільних вагових комплексів та 160 тисяч гривень на проведення робіт з облаштування місць здійснення вагового контролю, 2017 року було виділено 500 тисяч гривень на закупівлю вагових мобільних комплексів та 1 мільйон 500 тисяч гривень на облаштування місць здійснення габаритно-вагового контролю.

Окрім того, покарання за порушення при пересуванні великогабаритного транспорту є недостатнім. Станом на липень 2017 року сума нарахувань власникам транспортних засобів плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування області з перевищенням габаритно-вагових параметрів становила 156 221 евро, а до перевізників-порушників відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" застосовано адміністративно-господарські штрафи у сумі 198 220 гривень. У той час як у 2017 році лише з обласного б'юджету було спрямовано 172 мільйони гривень на програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг. Нескладно порахувати, що у разі деформації дорожнього полотна автомобільних доріг великогабаритним транспортом сума відшкодування буде неадекватною та недостатньою для ремонту автомобільних доріг загального користування.

Зважаючи на вищевикладене, просимо надати інформацію про виконання рішення Львівської обласної ради № 1379 від 07 липня 2015 року "Про проїзд вантажного транспорту дорогами державного та місцевого значення у Львівській області за 2015-2017 роки; забезпечити координацію всіх органів, відповідальних за нагляд за пересуванням великогабаритного транспорту територією Львівської області та вжити заходів щодо недопущення пересування великовагового автомобільного транспорту загальною вагою понад 24 тонни у спекотну погоду автомобільними дорогами загального користування", - йдеться у зверненні.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"