ВО "Свобода"

ENG

6 серпня 2017
Свободівці та яворинки вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича на Золочівщині
Свободівці та яворинки вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича на Золочівщині

6 серпня 2017 року свободівці та яворинки Львівщини взяли участь у духовно-мистецьких заходах з нагоди 206-річчя Будителя української нації Маркіяна Шашкевича, які відбулися у Підлиссі на Білій горі в Золочівському районі. На зібранні, зокрема, виступили заступник Голови ВО "Свобода", голова фракції націоналістів у Львівській обласній раді Олег Панькевич та голова Об'єднання українок "Яворина" Ірина Сех.

"Щороку українці приходять до цього святого місця, щоб підживитися духом Маркіяна Шашкевича і тих поколінь українців, які від 1911 року ‒ від часу встановлення пам'ятного хреста, приходили сюди, як на прощу. Будитель української нації Шашкевич діяв у той період історії, коли здавалося, що українського народу вже немає й він ніколи не відродиться. І в ті темні часи Шашкевич проголошує тези про необхідність відродження української мови, про національну ідентичність, про збереження української землі, які, по суті, є засадничими для українського націоналізму", - сказав у своєму виступі Олег Панькевич.

Він також наголосив, що нині, в час важких випробувань для українського народу, мусимо єднатися довкола національних цінностей, наших героїв, духовних велетів, яким був і залишається для кожного українця Маркіян Шашкевич.

На заходах були присутні військові, ветерани російсько-української війни, волонтери, серед яких ‒ активістки Об'єднання українок "Яворина". До речі, цьогорічні заходи до роковин Шашкевича було організовано за підтримки "Яворини".

Ірина Сех у своєму виступі зауважила, що найбагатолюдніші зібрання на Маркіяновій горі відбуваються саме в переломні, кризові моменти, особливо коли йдеться про майбутнє України.

"Сюди приходимо, щоб знайти духовну підтримку, розраду, знайти в собі сили не розчаровуватися й не зневірюватися та рухатися вперед. Не даремно цього року тут зібралося стільки людей. Маємо потребу об'єднатися в молитві, яка в цьому місці швидше лине до Бога, маємо потребу підживити свою віру та окреслити плани на майбутнє", - зазначила Ірина Сех.

За її словами, основна мета сьогодні ‒ це перемога над ворогом та повернення української землі, і всі повинні працювати задля досягнення цієї мети.

Під час заходів яворинки провели благодійний ярмарок, а також частували гостей холодними напоями та маковими паляницями.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"