ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Олег Панькевич зареєстрував у Львівській облраді заяву про антиукраїнські норми закону про освіту
Олег Панькевич зареєстрував у Львівській облраді заяву про антиукраїнські норми закону про освіту

Фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді ініціює ухвалення заяви щодо антиукраїнських норм в законопроекті "Про освіту", який підтримала Верховна Рада України. Проект рішення з цього приводу подав 8 вересня 2017 року до Львівської обласної ради голова фракції Олег Панькевич.

Як йдеться в проекті заяви, ухвалений документ гарантує право на навчання мовами нацменшин в дошкільних закладах і в початковій школі, але жодним чином не забезпечує перехід на державну мову в подальшому.

"Це означає, що російськомовним, угорськомовним чи румуномовним школам ніщо не завадить надалі ігнорувати українську мову. Документ дає значні преференції російській мові як мові навчання, зокрема в дошкільних навчальних закладах та початкових школах. Ніхто не проти права на вивчення мов нацменшин, але навчання повинно відбуватися виключно державною мовою", ‒ йдеться в заяві.

Автори вважають неприпустимим у час боротьби українців за свою державу нав'язувати навчання російською мовою в навчальних закладах України.

"Ухвалений парламентом закон про освіту суперечить інтересам українців, він знищує державу зсередини і вигідний російському окупанту", ‒ йдеться в заяві.

Окрім того, як зазначають автори, в цьому законі закріплено знищення сільських шкіл, перенесення фінансування середньої освіти на місцеві бюджети та скорочено кількість робочих місць для вчителів.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"