ВО "Свобода"

ENG

19 вересня 2017
За наполяганням Олега Панькевича на сесії Львівської облради не розглядатимуть скандальне питання про долю національних пам'яток
За наполяганням Олега Панькевича на сесії Львівської облради не розглядатимуть скандальне питання про долю національних пам'яток

19 вересня 2017 року на сесії Львівської обласної ради за наполяганням голови фракції ВО "Свобода" Олега Панькевича вилучили з порядку денного питання "Про оформлення права власності на об'єкти культурної спадщини", яке передбачає передачу у власність громад національних пам'яток. Це питання перенесли для ознайомлення депутатів із матеріалами, яких наразі немає в публічному доступі.

Як зазначив Олег Панькевич, обласна рада намагається розпорядитися пам'ятками національного значення в такий спосіб, що передати їх у власність громади. Він наполягав на вилученні цього питання з порядку денного або на його перенесенні, аби депутати могли ознайомитися з матеріалами, яких наразі не оприлюднено.

У проекті рішення йдеться, що на звернення Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького оформити право спільної власності територіальних громад Львівської області в особі Львівської обласної ради на такі об'єкти: Каплиця Боїмів у Львові, башта Святодухівської церкви, будівлі Олеського, Золочівського, Підгорецького замків та інші.

Нагадаємо, що це питання вже намагалася "проштовхнути" більшість облради 31 травня 2017 року. Тоді свободівці заявили, що влада готує до продажу національні пам'ятки.

Потрібний владі проект рішення намагалися протягти напівтаємно. На бюджетну комісію надійшов лист управління майном спільної власності про те, що Олеський, Золочівський, Підгорецький замки, Пятничанську вежу, каплицю Боїмів готують до передачі в комунальну власність. Однак вже на сесії в управлінні майном зреклися цих документів і доводили, що начебто не йдеться про передачу пам'яток у власність облради. Свободівці заявили, що місцеві громади не зможуть утримувати пам'ятки національного значення, що за кілька років ці пам'ятки дійдуть до аварійного стану і їх продадуть олігархам, яким бракує до їхніх маєтків ще замків, а колекції, які там зберігаються, буде втрачено.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"