ВО "Свобода"

ENG

10 жовтня 2017
З ініціятиви свободівця Львівська облрада розгляне питання родовищ неподалік Стебника
З ініціятиви свободівця Львівська облрада розгляне питання родовищ неподалік Стебника

На наступній сесії Львівської обласної ради окремим питанням заслухають інформацію щодо ситуації на родовищах Стебника, яка виникла внаслідок техногенного лиха. З відповідною ініціятивою 10 жовтня 2017 року під час сесії Львівської облради виступив депутат від фракції ВО "Свобода" Олексій Балицький.

"Під час сесії запропонував не розглядати це питання у переліку змін до б'юджету, а розглянути окремим питанням 24 жовтня. Відповідно до цього часу мають створити робочу групу, яка має напрацювати свої позиції. Також й науковці мають мати уже свої відповідні висновки", ‒ зазначив свободівець.

За його словами, на наступній сесії необхідно заслухати Службу автомобільних доріг (в частині будівництва чи перенесення дороги Т 1402), Львівобленерго (в частині забезпечення електроенергією Трускавця), Фонд держмайна, прокуратуру та СБУ. Також окрім надання з обласного фонду охорони навколишнього середовища 1 млн 400 тисяч грн на моніторинг небезпечної ділянки, де стався обвал карстової породи, є й відповідні доручення до уряду щодо створення урядової комісії, куди мають увійти представники робочої групи від Львівщини.

"Важливим є й призупинення дії спецдозволу на користування надрами в частині зміни його режиму експлуатації. Наголошую: якщо копальню №1 будуть експлуатувати тим самим способом, як копальню №2, її доля теж відповідно визначена. Тобто не виключено, що це буде мати катастрофічні наслідки. Але якщо копальня №2 принаймні розташована в полі, то копальня № 1 стоїть у місці, де живуть 20 тисяч людей. Тому тут однозначно потрібно змінити режим експлуатації і внести зміни до цього спецдозволу", ‒ зауважив свободівець.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"