ВО "Свобода"

ENG

5 листопада 2017
У Золочеві відбулася зустріч з Ольгою Ільків
У Золочеві відбулася зустріч з Ольгою Ільків

5 листопада 2017 року в м. Золочеві на Львівщині відбулася зустріч з легендарною зв'язковою головнокомандувача УПА Романа Шухевича, багатолітнім політв'язнем совєцьких таборів Ольгою Ільків. Захід, присвячений 75-річчю УПА, організували Об'єднання українок "Яворина" за підтримки ВО "Свобода".

У своєму виступі Ольга Ільків розповіла про сторінки підпільної боротьби, про 14 молодих років у тюрмах. Та найважчим було не так ув'язнення, як особисті трагедії: смерть побратимів по боротьбі, загибель чоловіка, відхід у вічність матері, багаторічна розлука з рідними дітьми. Але зламати Ольгу Ільків тій системі так і не вдалося. Вона пережила усі випробовування, чим показала нікчемність і безсилля такої, здавалося б, всесильної імперії.

Також на зустрічі вона презентувала дві свої книги ‒ "У тенетах двох "закриток" та "Спокуса".

На зустрічі виступила Ірина Сех - голова Об'єднання українок "Яворина", яке вважає Ольгу Ільків своєю хрещеною мамою, адже у травні 2015 на установчих зборах організації вона благословила яворинок на працю задля майбутнього України.

"Наші яворинки плетуть сітки для фронту, відправляють волонтерську допомогу на фронт, їздять на схід до обпалених війною дітей. Ми проводимо благодійні ярмарки, заробляємо кошти, щоб підтримати тих, хто найбільше потребує допомоги, - воїнам, сиротам, стареньким", - розповіла Ірина Сех.

Вона також розповіла про справи яворинок на Золочівщині, зокрема відвідання сиротинців, участь у духовно-патріотичних заходах.

Ірина Сех також розповіла про організований "Явориною" конкурс "Мама Героя" та передала диплом учасника конкурсу "Мама Героя" для золочівської школярки Марти Нагірної, а також книгу Ольги Ільків з автографом авторки в подарунок. Також вручила подяку вчителеві-наставнику Ользі Башлядинській.

Заступник голови Золочівської районної ради свободівець Андрій Леськів подякував Ользі Ільків за те, що погодилася провести зустріч на золочівській землі. "Ми маємо щастя доторкнутися до живої легенди, соратниці Тараса Чупринки, незламної, сильної, мудрої Ольги Ільків", - зазначив він.

Учасники зустрічі змогли придбати книги Ольги Ільків та взяти автограф у авторки. Також "Яворина" провела виставку-продаж виробів своїх народних майстринь, отримані кошти яворинки скеровують на підтримку воїнів та їхніх родин.

Завершився вечір пісенними виступами відомого автора і виконавця Теодора Кукурузи, юної співачки Оксани Квас та відомої виконавиці Марії Квас, яка також була ведучою цього заходу.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"