ВО "Свобода"

ENG

5 грудня 2017
Націоналісти вимагають перейменувати вулицю Металістів у Львові на честь підполковника Владислава Веливка
Націоналісти вимагають перейменувати вулицю Металістів у Львові на честь підполковника Владислава Веливка

На вимогу українських бійців та громадських активістів свободівці вимагають вжити належних заходів щодо перейменування вулиці Металістів у Львові на честь героя московсько-української війни підполковника Владислава Веливка. Із відповідним депутатським зверненням 5 грудня 2017 року під час сесії депутат Львівської обласної ради від фракції ВО "Свобода" Руслан Кошулинський звернувся до очільника Львова Андрія Садового.

"Відомо, що питання перейменування вулиці Металістів на честь підполковника Владислава Веливка, який загинув у московсько-українській війні, порушували перед міською владою Львова представники 24-ї окремої механізованої бригади та депутат Львівської міської ради свободівця Дмитра Чуниса ще у 2016 році. Проте дивною є відповідь, яка надійшла від в. о. начальника управління культури Львівської міської ради. Так, комісією з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у місті Львові зазначено, що питання перейменування вулиць, пов'язаних з подіями і учасниками московсько-української війни, потребують осмислення, обговорення з громадськістю та ухвалення зваженого рішення після стабілізації ситуації на Сході України. Окрім того, попри запевнення в. о. начальника управління культури про повторне скерування на розгляд комісії пропозиції перейменувати вулицю Металістів, засідання якої планувалось на квітень 2017 року, клопотання так і не розглядали.

На прохання представники ГО "Бойове товариство учасників бойових дій, ветеранів, інвалідів Антитерористичної операції", до складу якої входять також бійці 24-ї окремої механізованої бригади, прошу вжити всіх необхідних заходів щодо перейменування вулиці Металістів на честь героя війни Владислава Веливка", ‒ зауважив Руслан Кошулинський.

Довідка: підполковник Владислав Веливок загинув 26 серпня 2014 року під час виконання бойового завдання в районі с. Хрящувате Краснодонського району Луганської области. На той час він виконував функції заступника командира бригади з озброєння 24-ї окремої механізованої бригади. У нього залишилась дружина та двоє дітей. Саме на вулиці Металістів проживає сім'я загиблого.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"