ВО "Свобода"

ENG

5 грудня 2017
Львівська облрада передбачила мільйон гривень на встановлення пам'ятників борцям за Україну
Львівська облрада передбачила мільйон гривень на встановлення пам'ятників борцям за Україну

5 грудня 2017 року на сесії Львівської обласної ради депутати виділили 1 мільйон гривень на встановлення наступного року пам'ятних знаків загиблим воїнам УПА, Січовим Стрільцям та учасникам національно-визвольної боротьби. На відновленні фінансування зведення пам'ятників борцям за волю України наполягає фракція ВО "Свобода".

Кошти на встановлення меморіальних хрестів передбачено в межах програми охорони і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки.

Як відомо, 25 жовтня 2017 року на сесії Львівської обласної ради депутати виділили з бюджету 300 тис грн на встановлення пам'ятників воїнам Української Повстанської Армії. Фракція ВО "Свобода" ініціювала такі заходи в рік ювілею УПА.

Нагадаємо, що Програму встановлення пам'ятних знаків на місцях поховань борців за волю України було ухвалено у 2011 році з ініціативи тодішнього голови Львівської облради свободівця Олега Панькевича. Вона діяла п'ять років, проте у 2016 році на такі потреби коштів з обласного бюджету уже передбачали.

11 травня 2017 року на сесії Львівської обласної ради з ініціативи фракції ВО "Свобода" 2017 рік проголошено Роком Української Повстанської Армії та Головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Зокрема, у рік ювілею УПА свободівці запропонували передбачити кошти на впорядкування та встановлення пам'ятних знаків воїнам УПА; проведення щорічної Міжнародної наукової конференції; збір спогадів, роботу в архівах, видання наукових монографій, збірників документів, свідчень очевидців.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"