ВО "Свобода"

ENG

11 січня
Бродівська райрада виступила проти приватизації держпідприємств
Бродівська райрада виступила проти приватизації держпідприємств

11 січня 2018 року на сесії Бродівської районної ради депутати з ініціативи голови фракції ВО "Свобода" Володимира Чехута ухвалили звернення до Верховної Ради, Президента та Кабінету міністрів щодо приватизації стратегічних державних підприємств. У зверненні йдеться про те, щоб повністю заборонити приватизацію прибуткових державних підприємств та підприємств стратегічного значення, а також повернути у власність держави енергетичні підприємства-монополісти.

Як йдеться в документі, Фонд держмайна затвердив перелік об'єктів, які підлягають підготовці до продажу в 2018 році. Це близько 200 підприємств з різних галузей: транспортні, хімічні, машинобудівні, сільськогосподарські, вугільні та інші. При цьому, понад половину об'єктів, які підлягають підготовці до приватизації, заборонено приватизувати відповідно до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації".

"Це означає, що у Верховній Раді знову намагатимуться протягнути зміни до законодавства, які передбачають виключення підприємств з переліку заборонених до продажу.

Ми категорично не погоджуємося з намірами уряду розпродати державну власність, передусім стратегічні підприємства.

Нинішні кризові явища в економіці країни, війна на сході тільки знижують вартість державного майна. За таких умов ініційована урядом приватизація стає вдалим прибутком для олігархів, й не має на меті розвиток національної економіки.

Злочинна приватизація попередніх років призвела до того, що держава втратила контроль за цілими галузями економіки, які опинилися в руках злодіїв в законі. Зокрема, це сталося і в енергетичній сфері. Для споживачів це обертається тим, що приватні енергетичні компанії встановлюють просто "драконівську" тарифну політику", - йдеться в документі.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"