ВО "Свобода"

ENG

5 лютого
Свободівці у Львівській облраді ініціюють підвищення допомоги ветеранам УПА та політв'язням
Свободівці у Львівській облраді ініціюють підвищення допомоги ветеранам УПА та політв'язням

Фракція ВО "Свобода" у Львівській обласній раді ініціює підвищення розміру одноразової матеріальної допомоги ветеранам УПА та політв'язням і репресованим у 2018 році. У проекті рішення, яке 5 лютого 2018 року подав до ради голова фракції Олег Панькевич, запропоновано збільшити суму виплати з однієї тисячі гривень до 1700 грн., тобто прирівняти до прожиткового мінімуму.

Як пояснюють свободівці, до фракції ВО "Свобода" звернувся голова Львівської обласної спілки політичних в'язнів України Степан Яхницький з приводу можливості збільшення одноразової адресної допомоги політв'язням і репресованим, яка щорічно виділяється з обласного бюджету, до розміру прожиткового мінімуму.

Фракція підготувала проект рішення, в якому пропонує встановити у 2018 році одноразову адресну допомогу для зазначених категорій громадян у розмірі прожиткового мінімуму, передбаченого Законом України "Про Державний бюджет на 2018 рік".

У проекті рішення також передбачено внести зміни до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018‒2020 роки, зокрема збільшити на 8 млн 40, 656 тис. грн видатки за загальним фондом обласного бюджету на виплату адресної грошової допомоги ветеранам Української Повстанської Армії, вдовам (вдівцям) політв'язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів Української Повстанської Армії, реабілітованим за статтею 3 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" та потерпілим від політичних репресій за кошти від перевиконання обласного бюджету.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"