ВО "Свобода"

ENG

5 лютого
Націоналісти пікетували Консульство Польщі у Львові
Націоналісти пікетували Консульство Польщі у Львові

Сьогодні, 5 лютого, активісти ВО "Свобода" спільно з "Національним корпусом", "Соколом" та "ОУН" провели акцію біля Генерального Консульства Республіки Польща у Львові на знак протесту проти ухвалення польськими Сеймом і Сенатом змін до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, що принижують українську національну гідність і передбачають кримінальне переслідування за бандерівську ідеологію. Націоналісти вимагали недопущення надання чинності антиукраїнським змінам до законодавства Польщі.

Учасники акції тримали плакати з написами: "Ні ‒ польському шовінізму!", "Бандера, Шухевич ‒ герої народу, вони воювали за нашу свободу!", "Польщо, покайся за окупацію України!", "Сьогодні бандерівці і вас захищають на Сході України!", "Ми бандерівці! І ми цим пишаємось!", "Не смійте чіпати наших Героїв!".

Керівник Львівської міської організації ВО "Свобода" Любомир Мельничук розповів: "Сьогодні ми вийшли проти ухвалення "антибандерівських законів". Шовінізм ‒ це політика польської поразки. Ми закликаємо наших сусідів не діяти в унісон із Москвою, яка, безумовно, є нашим спільним ворогом. Ми не допустимо, щоби нашу історію писали інші: чи то в Москві, чи то в Варшаві. Ми бандерівці. І ми цим пишаємось!".

Нагадаємо, напередодні, у четвер, 1 лютого, Сенат Польщі без поправок ухвалив зміни до закону Інститут національної пам'яті Польщі, що спрямовані проти України та українців.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"