ВО "Свобода"

ENG

1 березня
Бродівська райрада вимагає оголосити персонами нон ґрата польських посадовців за антиукраїнські заяви в Гуті Пеняцькій
Бродівська райрада вимагає оголосити персонами нон ґрата польських посадовців за антиукраїнські заяви в Гуті Пеняцькій

1 березня 2018 року на сесії Бродівської районної ради з ініціативи фракції ВО "Свобода" ухвалено звернення до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України щодо ксенофобських заяв польських урядовців біля пам'ятника на місці с. Гута Пеняцька в Бродівському районі. Як зазначав голова фракції ВО "Свобода" Володимир Чехут, рада вимагає висловити ноту протесту польському президентові та уряду та визнати персонами нон ґрата посадовців, які брали участь в зазначених заходах, зокрема державного секретаря Канцелярії президента РП Адама Квятковського.

Як йдеться у зверненні, цього року на заходах в Гуті Пеняцькій уперше звинувачення "в геноциді" на адресу українців пролунали від імені президента Польщі Анджея Дуди.

"Хочемо нагадати деякі історичні факти, які заперечують польську українофобську версію подій у Гуті Пеняцькій. У період Другої світової війни село Гута Пеняцька було одним з найбільших центрів базування польських бойовиків та більшовицьких диверсійних з'єднань на Галичині, які спільно тероризували навколишні українські села. 28 лютого 1944 року німецька окупаційна влада провела військову операцію з ліквідації польсько-більшовицького загону. Село зазнало руйнування. На початку 80-х років радянсько-польська пропаганда поширила неправдиву версію про знищення села дивізією "Галичина" та вояками УПА. Ця версія активно поширюється і сьогодні у Республіці Польща з метою дискредитації українського національно-визвольного руху та приховування злочинів окупаційної політики Польщі на західноукраїнських землях. Питання кількості мирних жертв ‒ поляків та українців, які проживали у Гуті Пеняцькій, є невивченим. На місці встановленого пам'ятника немає захоронень. Пам'ятник встановлено 2005 року незаконно.

Звинувачення, які лунають від найвищих посадовців РП на адресу українського народу, є безпідставними та нічим не обґрунтованими, вони принижують честь і гідність українців, формують негативний імідж України перед світовою спільнотою. Вважаємо, що українська влада має належно відреагувати на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, яке стоїть за "поминальними заходами" в Гуті Пеняцькій", - йдеться у зверненні.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"