ВО "Свобода"

ENG

7 березня
Михайло Ковалів: Чиновники Львівської ОДА не підтримують підприємницькі ініціятиви українських бійців
Михайло Ковалів: Чиновники Львівської ОДА не підтримують підприємницькі ініціятиви українських бійців

Чиновники Львівської обласної держадміністрації провалили виконання програми підвищення конкурентоспроможности Львівської области за 2017 рік в частині підтримки підприємницьких ініціятив учасників російсько-української війни. Про це 6 березня 2018 року під час засідання постійної комісії Львівської обласної ради з питань будівництва, житлово-комунального господарства, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики повідомив депутат Львівської обласної ради від фракції ВО "Свобода" Михайло Ковалів.

"З 1 мільйона гривень, передбаченого на мікрокредитування підприємців-атовців, використано лише 23 тисячі гривень. Це величезний сором і ганьба. Сьогодні спостерігаємо, як важко адаптуватися бійцям після реалій війни у цивільному житті. Власне, наша депутатська група "Міжфракційне об'єднання бійців АТО у Львівській обласній раді" та фракція ВО "Свобода" виступили минулоріч з пропозицією необхідности ухвалення окремої програми підтримки підприємницьких ініціятив демобілізованих та звільнених військовослужбовців. Рік тому ми попереджали, що бійці ‒ це вразлива категорія населення, яке немає вільних обігових коштів для створення власної справи, а тому необхідно надавати їм пільгові кредити. Натомість механізм з відшкодування проценту за кредитом, запропонований виконавчою владою, був завідомо програшним, адже банкові установи переважно дають кредити підприємствам, які здійснюють багаторічну діяльність на ринку, або особам, які мають можливість заставляти рухоме і нерухоме майно. Тоді нашу ініціятиву депутатський корпус підтримав "половинчасто". Справді, надано кошти на мікрокредитування демобілізованим військовослужбовцям, але через недоречні правки як виконавчої влади, так і провладної більшости, бійці так і не змогли скористатися можливістю відкриття власної справи", ‒ зауважив депутат-свободівець Михайло Ковалів.

Нагадаємо, що 14 лютого 2017 року депутатська більшість Львівської обласної ради не проголосувала за Програму підтримки підприємницьких ініціятив демобілізованих та звільнених військовослужбовців, які брали участь в російсько-українській війні, ініційовану фракцією ВО "Свобода". Проєкт програми передбачав надання пільгового кредиту з відсотковою ставкою 5% на реалізацію підприємницьких ідей, що були оформленні в бізнес-плані. Сума пільгового кредиту для однієї конкурсної пропозиції мала становити 200 тис. грн.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"