ВО "Свобода"

ENG

9 березня
Мар'ян Берездецький "Твори Тараса Шевченка актуальні для кожного покоління"
Мар'ян Берездецький "Твори Тараса Шевченка актуальні для кожного покоління"

9 березня 2018 року з нагоди дня народження Тараса Шевченка голова Стрийської районної організації ВО "Свобода" Мар'ян Берездецький зачитав уривок з вірша Кобзаря "Швачка".

Свободівець зауважив, що кожного року Стрийська "Просвіта" на вулиці Шевченка (місто Стрий) організовує вільний мікрофон, де кожен охочий може прочитати твір великого Кобзаря.

"Мені дуже приємно долучитися до такої акції, адже твори, написані Пророком, хвилюють, навчають, тривожать душі. Актуальність Шевченка в тому, що кожне покоління у його віршах має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом.

Я прочитав уривок одного з віршів класика української літератори, який присвячений ватажкові Коліївщини Микити Швачці. Центральний персонаж твору заради мети визволення України з-під гніту Польщі, разом із побратимами вирішив боронити українців, очоливши рух за соціяльне звільнення від ляхів і жидів.

Сьогодні мусимо вчитися на прикладі гайдамацького руху визволяти Україну з-під гніту загарбників, боронити свою незалежність та відстоювати свою національну ідентичність", ‒ зауважив Мар'ян Берездецький.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"