ВО "Свобода"

ENG

13 березня
Виготовлення меморіальної дошки Дмитрові Чернявському гальмується через бюрократичну тяганину
Виготовлення меморіальної дошки Дмитрові Чернявському гальмується через бюрократичну тяганину

13 березня 2018 року, в четверту річницю загибелі Героя Небесної Сотні, Героя України Дмитра Чернявського, заступник Голови ВО "Свобода" Олег Панькевич, голова Об'єднання українок "Яворина" Ірина Сех і професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Кравченко зустрілися у Львові з батьками Дмитра та скульптором Ярославом Скакуном ‒ автором проекту меморіальної таблиці Героєві. Як з'ясувалося, процес виготовлення та встановлення дошки гальмується через певні бюрократичні процедури.

Ще в листопаді 2016 року виконком Львівської міської ради погодив ідею встановлення меморіальної дошки Дмитрові Чернявському на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де навчався юнак. За виготовлення таблиці взявся відомий львівський скульптор, професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Скакун. Проект уже готовий, він передбачає виготовлення таблиці з граніту та бронзового литва.

За словами Олега Панькевича, він звертатиметься із депутатським запитом до органів влади, наполягаючи пришвидшити погодження на встановлення меморіальної дошки.

Замовником виготовлення таблиці є громадська організація "Родини Героїв Небесної Сотні".

Для охочих долучитися до увічнення пам'яті Дмитра Чернявського подаємо номер рахунку мами Дмитра в Приватбанку: 4731 2191 1017 7346 (Чернявська Людмила Вікторівна).

Довідка.

Дмитро Чернявський народився 5 березня 1992 року в селищі Артемівське, Артемівського району Донецької області. Він був єдиним сином у родині.

У 2009 році Дмитро закінчив Артемівську школу №18 і поступив на обліково-фінансовий факультет Донецького національного університету, який успішно закінчив 2013 року, і після того, поступив до магістратури економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка на заочну форму навчання.

З початком навчання у ДонНУ переїжджає з Артемівська до Донецька, де приєднується до активної проукраїнської боротьби.

13 березня 2014 року на майдані Донецька Дмитро зазнав підступного ножового поранення, захищаючи відхід мирних демонстрантів. Він помер у кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні. Похований у Донецьку. Батьки Героя перебралися жити до Львова.

20 лютого 2015 року Дмитро Чернявський отримав звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно) - за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідности.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"