ВО "Свобода"

ENG

22 березня
У Львові націоналісти змусили владу визнати червоно-чорний стяг на офіційному рівні
У Львові націоналісти змусили владу визнати червоно-чорний стяг на офіційному рівні

22 березня ВО "Свобода", "Національний корпус", "Правий сектор", "Сокіл" та инші представники націоналістичних організацій провели пікет Львівської міськради, внаслідок чого депутати одностайно підтримали нову ухвалу про використання червоно-чорного прапора у місті на офіційному рівні.

Керівник Львівської міської "Свободи" Любомир Мельничук заявив: "Сесія Львівської міськради мала відбутись іще два тижні тому, проте представники влади скасували її, вочевидь, боячись народного гніву. Наша вимога є незмінною: офіційне визнання червоно-чорного прапора у Львові, використання його на адміністративних будівлях і, на відміну, від ухвали влади, йдеться не про рекомендаційний характер застосування прапора, а про його обов'язкове використання. Здоровий глузд має перемогти. Депутати мають затвердити ухвалу, яка б визнавала червоно-чорний прапор і обов'язкове його вивішування у дні національно-визвольних змагань. Ухвалу вже зареєстровано повторно. Ми не дамо глумитися над символом національної боротьби у Львові!".

У сесійній залі свободівці наголосили на необхідності розгляду питання про червоно-чорні стяги першим у порядку денному. "За" проголосували 56 з 56 зареєстрованих депутатів. Ті з них, у кого не працювали електронні картки для голосування, проголосували "за" підняттям рук. Одразу ж після голосування та підписання ухвали міським головою керівник фракції ВО "Свобода" у Львівській міськраді Маркіян Лопачак передав її націоналістам. Він наголосив: "На останній сесії Львівської міської ради депутати провалили ухвалу свободівки Мар'яни Батюк, у якій йшлося про обов'язкове використання червоно-чорного прапору. Натомість, підтримали нашвидкуруч створену альтернативну ухвалу міської влади, у якій ішлося про "рекомендаційний характер" використання червоно-чорного прапора або "козацької символіки". Склалося враження, що влада цурається національного символу, тому я не здивований, що сьогодні тут було стільки львів'ян. Важливо, що саме націоналісти досягли того, що червоно-чорний стяг використовуватиметься поряд із синьо-жовтим на офіційному рівні у Львові. Ми змусили владу почути вулицю і нагадали, що Львів завжди буде червоно-чорним!".

Відтепер у дев'ять пам'ятних дат, які стосуються національно-визвольних змагань, у Львові поряд із синьо-жовтим прапором вивішуватимуть червоно-чорний стяг.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"