ВО "Свобода"

ENG

6 червня
Бродівська районна рада вимагає не допустити закриття медичних закладів
Бродівська районна рада вимагає не допустити закриття медичних закладів

6 червня 2018 року на сесії Бродівської районної раді депутати з ініціативи фракції ВО "Свобода" ухвалили звернення до Львівської облдержадміністрації щодо неприпустимості оптимізації закладів охорони здоров'я та скорочення працівників медицини.

Як йдеться у документі, департамент охорони здоров'я Львівської ОДА звернувся до головних лікарів лікарень міст обласного значення, центральних районних та міських лікарень з вимогою надати дорожню карту з оптимізації закладів охорони здоров'я, погоджену з головою районної держадміністрації та районної ради.

"Згідно із завданнями облдержадміністрації щодо оптимізації, скерованими в райони та міста обласного значення, планується скоротити 3071 ліжкомісце. Зокрема, без ліжкомісць стаціонару залишаться 27 лікарень, 21 лікарня (переважно міські) буде перепрофільована в амбулаторії, 2 лікарні зазнають реорганізації, 1 лікарня буде закрита. Такі ініціативи Львівської ОДА потягнуть за собою скорочення працівників медицини. При цьому ретельно приховується інформація щодо ситуації з первинної ланкою медицини ‒ амбулаторіями та фельдшерсько-акушерським пунктами. Хоча ми володіємо інформацією, що такі заклади будуть масово закриті по районах.

Ми розцінюємо це як неприхований тиск на керівництво районів та головних лікарів закладів, оскільки департамент охорони здоров'я зобов'язує місцеві органи привести свої витрати у відповідність до виділених бюджетних асигнувань, що є абсолютним правовим нігілізмом та маніпуляцією", - йдеться у зверненні.

Депутати нагадують високопосадовцям Львівської ОДА, що згідно зі статтею 49 Конституції України існуюча мережа закладів охорони здоров'я не може бути скорочена. Також відповідно до статті 22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцева державна адміністрація зобов'язана вжити заходів для збереження мережі закладів охорони здоров'я.

Районна рада вимагає припинити антиконституційну та злочинну оптимізацію закладів охорони здоров'я та скорочення працівників медицини.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"