ВО "Свобода"

ENG

6 червня
Володимир Чехут вимагає розробити положення про конкурс на посаду керівників закладів освіти
Володимир Чехут вимагає розробити положення про конкурс на посаду керівників закладів освіти

Голова фракції ВО "Свобода" в Бродівській районній раді Володимир Чехут вимагає від голови Бродівської районної ради розробити нове Положення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу освіти. Про це йдеться в депутатському зверненні, яке Володимир Чехут подав 6 червня 2018 року.

За словами депутата, кілька шкіл в районі не мають керівників, а тим часом не розроблено належне Положення про проведення конкурсу.

"Проект положення, який розміщений на офіційному сайті районної ради, не відповідає чинному законодавству України в галузі освіти, Типовому положенню про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.

Так, проект положення не передбачає проведення перевірки на знання законодавства України у сфері освіти, перевірки професійних компетентностей, що мала б відбуватися шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання. Це означає, що районну раду не цікавить професійний рівень кандидатів на такі відповідальні посади. Проект положення порушує принцип об'єктивності - не визначені критерії оцінювання, не розроблений механізм формування конкурсної комісії. Проект положення порушує принцип відкритості, прозорості, публічності. Відповідно до Типового положення засновник зобов'язаний забезпечити відеофіксацію та за можливості відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на своєму веб-сайті відеозапису впродовж одного робочого дня з дня його проведення, засновник зобов'язаний організувати та забезпечити ознайомлення кандидатів із закладом загальної середньої освіти, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування не пізніше 5 робочих днів до початку конкурсного відбору. Ці положення взагалі відсутні в проекті", - йдеться у зверненні.

Депутат вимагає провести громадське обговорення проекту положення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу освіти, подати проект положення на розгляд профільної депутатської комісії.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"