ВО "Свобода"

ENG

6 червня
Свободівці заявляють про тиск на освітян та батьків з метою закриття шкіл на Бродівщині
Свободівці заявляють про тиск на освітян та батьків з метою закриття шкіл на Бродівщині

6 червня 2018 року на сесії Бродівської районної ради з ініціативи голови фракції ВО "Свобода" Володимира Чехута заслухали інформацію відділу освіти райдержадміністрації стосовно скорочення шкільної мережі. Свободівці розкритикували діяльність відділу та засудили факти тиску на депутатів, освітян, батьків школярів, щоб "протягнути" закриття шкіл.

Депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Ольга Шайдулліна, яка взяла участь в роботі сесії, наголосила, що в області, зокрема, в Бродівському районі, відбувається так звана оптимізація закладів освіти.

"У Бродівському районі планується закриття десятка шкіл. Зокрема, йдеться про призупинення навчально-виховного процесу в Батьківській, Клекотівській, Гаї-Смоленській, Микитівській, Салащанській, філії ОЗ Літовищанської та Стиборівській загальноосвітніх школах 1 ступеня ‒ тобто школи фактично закривають. Планується пониження ступенів Шнирівської ЗОШ 1-3 ступеня, Пониквянської ЗОШ 1-3 ступеня, Маркопільського НВК "Загальноосвітня школа 1-3 ступеня-дошкільний навчальний заклад" та Корсівської ЗОШ 1-2 ступеня.

Хочу нагадати, що згідно зі статтею 49 Конституції України мережа закладів освіти не може бути скорочена. Також відповідно до 22 статті Закону України "Про місцеві державні адміністрації" місцева державна адміністрація зобов'язана вжити заходів для збереження закладів освіти", - наголосила Ольга Шайдулліна.

Депутати наголосила, що важливо не допустити так званої оптимізації в освіті та вимагають припинити тиск на освітян і батьків.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"