ВО "Свобода"

ENG

13 червня
Профільна комісія Львівської облради підтримала ініціятиву свободівців щодо заборони російської музики
Профільна комісія Львівської облради підтримала ініціятиву свободівців щодо заборони російської музики

Необхідно запровадити мараторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської области. Відповідний проєкт рішення фракції ВО "Свобода", ініційований депутатом Русланом Кошулинським, 13 червня 2018 року підтримала постійна комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації.

У проєкті рішення зазначено, що патріотичні та ветеранські громадські організації области вимагають встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської области до повного припинення окупації території України.

Мораторій потрібен для "уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації".

Для цього від голови Львівської ОДА Олега Синютки депутати від фракції ВО "Свобода" вимагають створити міжвідомчу робочу групу за участю громадськости, правоохоронців та чиновників для проведення роз'яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб Львівщини.

Також у документі зазначено, що облрада має подати звернення до Верховної Ради щодо необхідности внесення змін до законів щодо "заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора".

Нагадаємо, що відповідний проєкт рішення 4 червня 2018 року зареєстрував депутат Львівської обласної ради від фракції ВО "Свобода" Руслан Кошулинський: lviv.svoboda.org.ua

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"