ВО "Свобода"

ENG

26 липня
Мирослава Бабінська: Керівництво Львівської галереї мистецтв продовжує тиск на головного хранителя Олеського замку
Мирослава Бабінська: Керівництво Львівської галереї мистецтв продовжує тиск на головного хранителя Олеського замку

Депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Мирослава Бабінська заявляє про подальший тиск на працівників Львівської національної галереї мистецтв. Про це йшлося 26 липня 2018 року на засіданні постійної комісії Львівської облради з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та ЗМІ, на якому розглянули резолюцію громадських слухань в селищі Олесько Буського району щодо збереження національної культурної спадщини.

"Головний хранитель фондів Олеського замку Тетяна Сабодаш ‒ мистецтвознавець з европейським іменем. Вона знає кожен закапелок, кожну річ, кожен експонат в Олеському замку. Нове керівництво галереї намагається позбутися її всілякими способами. На неї постійно тиснуть. Потрібно нагадати, що фондосховища галереї ‒ найбагатші на території Східної Европи. Ми це так не залишимо і за підтримки громадськости будемо вимагати у влади вжити заходів щодо збереження замків Національної картинної галереї та недопущення переслідування професійних музейників", ‒ зазначила Мирослава Бабінська.

Як ішлося на засіданні, після громадських слухань в Олеську тиск на Тетяну Сабодаш триває. 13 липня 2018 року в Олеський замок приїжджав головний зберігач фондів галереї Ігор Хомин, який порушував перед працівниками відділення галереї в Олеському замку питання звільнення Тетяни Сабодаш. Його не підтримали. 25 липня 2018 року Тетяні Сабодаш було оголошено нову нічим не обґрунтовану догану, що фактично загрожує їй звільненням з роботи.

Нагадаємо, що 13 червня 2018 року в смт Олесько Буського району відбулися громадські слухання щодо збереження національної культурної спадщини, зокрема Олеського замку. Учасники слухань висловлювали стурбованість щодо деструктивних кроків нового керівництва Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, а також представників влади, які ставлять під загрозу збереження та розвиток музею в Олеському замку. Громада обурена цькуванням відомого музейника та авторитетної особи, головного хранителя музею-заповідника "Олеський замок" Тетяни Сабодаш, яка понад 40 років працює в Олеському замку, працювала під керівництвом Бориса Возницького, який їй беззастережно довіряв.

Комісія ухвалила рішення додатково вивчити це питання й винести на розгляд сесії облради.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"