ВО "Свобода"

ENG

29 липня
У Дудині за сприяння "Яворини" відбулася акція "Пам'ятаймо героїв"
У Дудині за сприяння "Яворини" відбулася акція "Пам'ятаймо героїв"

29 липня 2018 року у селі Дудин Бродівського району за підтримки "Легіону Свободи. Бродівщина" та Об'єднання українок "Яворина" відкрилася виставка "ЗУНР: у війні та державотворенні" у рамках акції "Пам'ятаймо героїв". Науково-популярну фотовиставку створено до 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років. У відкритті взяли участь автор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак, голова Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина" Ірина Сех, голова "Легіону Свободи. Бродівщина" Микола Габа. Із пісенною патріотичною програмою виступив народний артист України Остап Стахів.

"Цією мандрівною виставкою вшановуємо тих, хто віддав життя за наше майбутнє. Дуже часто історики проводять паралелі між минулим і сучасним. І сьогодні, як і в минулому, Революцію творять романтики, а люди, які приходять до влади, не здатні творити державу, в якій би гідно жили українці та яку шанували б у світі. Українці мають зрозуміти, що ніхто замість них не збудує їм державу, ніхто не відстоїть нашої територіальної цілісності, ніхто не подарує нам перемоги у війні. Треба розраховувати на власні сили", - сказала у своєму виступі Ірина Сех.

Історик та учасник російсько-української війни Михайло Галущак представив відвідувачам експозицію.

"Якщо одне покоління не вирішує проблеми, які на нього покладені - ці проблеми нікуди не зникають, вони. просто, переносяться на наступне покоління. Якщо б ми зберегли державу сто років тому - можливо, у нас не було б сьогоднішньої війни з Росією. Історія вчить нас бути відповідальними", - зазначив Михайло Галущак.

Від осередку Спілки політв'язнів України виступив Ростислав Дмитрів.

Того ж дня в селі відбулося відкриття волейбольного майданчика, спорудженого за сприяння "Яворини" та Бродівської "Свободи".

Ірина Сех привітала громаду з подією та подарувала волейбольну сітку і м'яч. Вона також висловила вдячність місцевим активістам Мар'янові та Володимиру Шпакам.

У концертній програмі взяли участь самодіяльні артисти Галина Мартинюк, Мар'яна Масловська, Ірина Борух, Галина Нарок, Марія Борецька. Програму підготувала завідувачка народного дому Світлана Брек. На заходах був присутній сільський голова Валерій Кучер.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"